Messijeva čestitka Neymarju ob uspešno izvedeni enajstmetrovki v 66. minuti. Foto: Reuters

Po slabi predstavi med tednom v Ligi prvakov proti Clubu Brugge (1:1) je Pochettino proti Lyonu v napadu spet začel tekmo s trojcem Neymar-Mbappe-Messi.

Lyon je povedel v 54. minuti z zadetkom Lucasa Paquete. V 66. minuti je z enajstmetrovko izenačil Neymar. Deset minut pozneje se je Pochettino nepričakovano odločil za zamenjavo Messija, kar argentinskemu zvezdniku ni bilo pogodu. Zdelo se je, da je ob odhodu z igrišča trenerju nekaj zabrusil in zavrnil roko, ki mu jo je ponudil Pochettino.

Srečanje je v 93. minuti odločil Mauro Icardi po podaji Kyliana Mbappeja. Parižani so na šestih tekmah osvojili vseh 18 točk.

Kljub dramatičnemu zaključku dvoboja je bila glavna tema Messijeva menjava. 34-letni Argentinec za PSG še ni zabil gola, čeprav je bil zelo blizu v prvem polčasu, ko je s prostega strela zadel okvir vrat.

"Imamo ekipo, v kateri je 35 odličnih nogometašev. Zato moramo sprejemati odločitve. 11 igralcev mora začeti tekmo, nato sledijo odločitve med tekmo. Včasih se te menjave izplačajo, včasih ne. Toda zato stojimo pred klopjo in razmišljamo, kaj je treba storiti. To so odločitve, ki jih je treba sprejeti, ne glede na to, ali gredo stvari dobro ali slabo, ali so vam všeč ali pa ne," je po tekmi povedal Pochettino.