Nantes je prvi v letošnji Ligue 1 porazil ambiciozno Nico. Foto: EPA

Francoski športni časnik L'Equipe je zapisal, da so navijača Nantesa zabodli pred stadionom Beaujoire, kljub hitri zdravniški pomoči pa je zaradi poškodb umrl. "V okoliščinah, ki jih preiskujejo sodni organi, se je 31-letnik zgrudil, potem ko je prejel udarec v hrbet," so sporočili iz kluba. Na spletni strani kluba niso zapisali, da je šlo za napad z nožem.

Najzvestejši navijači Nantesa naj bi po pisanju državnega tožilstva napadli nekaj avtomobilov z navijači Nice pred prihodom na stadion. Tožilstvo je po odprti preiskavi že zaslišalo številne priče in bo zaslišanja nadaljevalo tudi v prihodnjih dneh, piše L'Equipe.

Prvi poraz Nice v sezoni

Nantes je sicer dvoboj 14. kroga francoske lige dobil z 1:0, tekmo je v 25. minuti odločil Florent Mollet. Nante je preprečil Nici začasen skok na vrh prvenstvene lestvice in hkrati klubu v lasti Jima Ratcliffa (Ineos) zadal prvi poraz v sezoni. Nantes zaseda osmo mesto.

PSG z igralcem manj do zmage nad Elsnerjevim Le Havrom

Vodilni PSG je deseto zmago sezone vpisal na gostovanju v Le Havru (0:2), čeprav je že v deseti minuti ostal z igralcem manj. Izključen je bil vratar Gianluigi Donnarumma, ki je, sicer zunaj kazenskega prostora, podrl Josueja Casimirja. Toda kljub igralcu manj so Parižani dvakrat zatresli mrežo varovancev Luke Elsnerja.

V 23. minuti je goste v vodstvo popeljal Kylian Mbappe, ki je zadel z roba kazenskega prostora. Žoga je s pomočjo vratnice končala za hrbtom Arthurja Desmasa. Zmago PSG-ja je v 89. minuti potrdil Vitinha, ki je sprožil z roba kazenskega prostora. Žoga je zadela Gautierja Llorisa in končala v mreži.