PSG je na treh tekmah francoskega prvenstva trikrat zmagal. Foto: EPA

Čeprav je PSG na gostovanju na skrajnem zahodu Francije nastopil brez nekaterih zvenečih imen na čelu z Messijem in Neymarjem, ki sta priprave na novo sezono zaradi Cope Americe začela pozneje, je večino tekme prevladoval. Manjkal je tudi Sergio Ramos, medtem ko je bil vratar Gianluigi Donnarumma, junak evropskega prvenstva, ki je tako kot kapetana Barcelone in Reala letos prišel v francosko prestolnico, zmago spremljal s klopi.

74 odstotkov igralnega časa so imeli varovanci Mauricia Pochettina žogo v svoji posesti. Parižani so povedli v 23. minuti, ko je z volejem s skoraj 20 metrov Marca Bizota presenetil Ander Herrera. V 36. minuti so francoski podprvaki povišali prednost, ko je odbito žogo po strelu Georginia Wijnalduma z glavo v mrežo pospravil Kylian Mbappe. Še pred odmorom je po mojstrski podaji s peto Romaina Faivreja z diagonalnim strelom znižal Franck Honorat.

73. minuta je tekla, ko je z imenitnim udarcem z velike razdalje za 3:1 zadel Idrissa Gueye. 12 minut pozneje je po novi podaji Faivreja nekaj upanja domači zasedbi vlil Steve Mounie, ki je žogo v mrežo spravil med nogama Keylorja Navasa, toda v 91. minuti je zmago PSG-ja s prefinjenim lobom potrdil Angel Di Maria.

Tekma Nica - Marseille je bila prekinjena. Foto: Reuters

Tekma v Nici prekinjena zaradi vdora navijačev
Zadnja tekma 3. kroga med Nico in Marseillem je bila prekinjena v 75. minuti zaradi vdora navijačev na travnato površino. Incident se je zgodil, ker je nogometaš Marseilla Dimitri Payet proti navijačem zalučal plastenko, ki so jo ti vrgli na igrišče. Navijači so prihrumeli na igrišče in hoteli fizično obračunati z gostujočimi igralci, kar so v zadnjem trenutku preprečili domači nogometaši in varnostniki.

Tekma se po dobre pol ure še ni nadaljevala, saj so igralci Marseilla po poročanju francoskih medijev zahtevali od sodnika, da izprazni del tribune z navijači Nice.

Pred prekinitvijo je bil izid 1:0 za gostitelje.