Lionel Messi je bil med ogrevanjem deležen žvižgov dela tribun. Foto: Reuters

Dva tedna po domačem porazu proti Rennesu (2:0) je za novo rano varovancev Christopha Galtiera poskrbel rezervist Bradley Barcola, ki je odločil tekmo v 56. minuti. Lyon je imel priložnost za vodstvo že v prvem polčasu, vendar je Alexandre Lacazette v 39. minuti zapravil enajstmetrovko.

PSG je doživel peti poraz v prvenstvu, vse tekme je izgubil v letu 2023. Parižani imajo devet krogov pred koncem šest točk naskoka pred Marseillom in Lensom.

Pred začetkom tekme je pri predstavitvi nogometašev del tribun glasno izžvižgal Messija, medtem ko je drugi del stadiona v odgovor skandiral njegovo ime. 35-letniku se ob koncu sezone izteka dveletna pogodba s Parižani. Govori se tako o podaljšanju pogodbe kot o njegovem ponovnem združenju z Barcelono.

Argentinec je na 67 tekmah v dresu PSG-ja dosegel 29 golov. "Žvižgi niso bili upravičeni. Leo je igralec, ki daje veliko in tako je od samega začetka sezone. Ob njegovi genialnosti je v vsakem trenutku sposoben zabiti zadetek ali lepo podati. Niti za trenutek nisem pomislil, da bi ga zamenjal. Moramo se zbuditi. Naslov prvaka ni zagotovljen," je po osmem porazu letos povedal Galtier.

Parižani imajo veliko težav s poškodbami predvsem v obrambni vrsti. Tako je moral igrati 17-letni El Chadaille Bitshiabu, ki pa pogosto ni bil kos svoji nalogi. Kylian Mbappe prav tako ni bil pri strelu. "Ne moremo vsega pričakovati od Lea in Kyliana," je povedal Galtier.

PSG bo v naslednjem krogu gostoval pri Nici, ki je neporažena od 2. januarja. Sledi derbi z Lensom.