Cristiano Ronaldo je s sedmimi goli drugi strelec Serie A. Foto: Reuters

Ne spomnim se do potankosti drugega gola, vse se je hitro odvilo, ampak mislim, da je bil odličen gol. Za nami je pomemben teden, mislim, da smo ga opravili z odliko. Vedeli smo, da nas čaka težka tekma proti Empoliju, saj je vedno naporno igrati po Ligi prvakov.

Cristiano Ronaldo
Josip Iličić je odigral še eno odlično tekmo v dresu Atalante. Foto: EPA

Do zmage proti toskanski ekipi, ki zaseda samo dno italijanskega nogometnega prvenstva, so prišli teže, kot so pričakovali. Izbranci Massimiliana Allegrija so po prvem polčasu zaostajali z 1:0. Takšen je bil tudi izid leta 1999, ko je Empoliju zadnjič uspelo ugnati Juventus v prvi italijanski ligi in ki bi ga bili domači navijači še kako veseli.

Vodilni gol je za gostitelje dosegel Francesco Caputo v 28. minuti, ko je prišel do odbitka v kazenskem prostoru, meril je natančno in močno ob levi vratnici.

A po enem najslabših polčasov se je stara dama na krilih prvega zvezdnika Cristiana Ronalda vrnila v igro. Portugalec je v 54. minuti najprej rutinsko zadel enajstmetrovko, tekmo je v 70. minuti odločil s mojstrskim golom z okoli 25 m. Empoli se je boril do konca in tekmo je kljub porazu zapustil z dvignjeno glavo.

Josip Iličić spet odličen
Tako je tekmo končal tudi Slovenec v dresu Atalante, saj je odigral pomembno vlogo pri zmagi svojega kluba nad Parmo (3:0). Vsi trije goli so padli v drugem polčasu. V 55. minuti je Iličiću strel ubranil vratar Parme, a žoga se je odbila do Riccarda Gagliola, ki je žogo nesrečno poslal v lastno mrežo. V 72. minuti je po podaji Gianluce Mancinija žogo brez težav v prazno mrežo spravil Jose Palmino (regularnost gola je potrdil tudi VAR). V 80. minuti pa se je Mancini po izvedenem kotu Iličića zapisal še med strelce.

V sami končnici pa bi Atalanta skorajda povišala vodstvo, a je Iličić, priložnosti je imel tudi v prvem polčasu, zatresel prečko.