Josip Iličić je s 15 zadetki četrti najboljši strelec Serie A. Pred njim so le Ciro Immobile (27), Cristiano Ronaldo (21) in Romelu Lukaku (17). Foto: EPA

Zaradi koronavirusa so preložena še srečanja Milan – Genoa, Parma – SPAL, Sassuolo – Brescia in Udinese – Fiorentina. Za ta ukrep so se odločili zaradi nezadovoljstva televizij in navijačev, pa tudi samih klubov, ki niso želeli igrati brez gledalcev na tribunah.

Štirje dvoboji so bili preloženi že prejšnji konec tedna.

V sredo bodo lahko na povratni tekmi polfinala italijanskega pokala med Juventusom in Milanom samo gledalci iz dežele Piemont. Finale so s 13. preložili na 20. maj.

Trener Bologne Siniša Mihajlović, ki se bojuje z levkemijo, je prejel prisrčen aplavz navijačev Lazia, za katerega je igral, ko je ta zadnjič postal italijanski prvak v sezoni 1999/2000. Foto: EPA

Lazio neporažen že 21 tekem
Nogometaši Lazia so se medtem prebili na vrh lestvice, potem ko so v soboto popoldne na Olimpicu z 2:0 premagali Bologno. Zadetka so dosegli v 18. in 21. minuti. Luis Alberto je bil z nizkim strelom z roba kazenskega prostora strelec prvega in podajalec pri drugem Joaquina Corree.

Ciro Immobile, s 27 goli najboljši strelec lige, je že na začetku tekme stresel vratnico. Rimljani so v Serie A neporaženi že 21 tekem!

"Jojo" golu dodal še dve podaji
Prvi nedeljski dvoboj je bilo srečanje Lecce - Atalanta. Josip Iličić je v 47. minuti dosegel zadetek za vodstvo gostov z 2:3 in s tem v statistiko vpisal svoj 15. gol v letošnjem prvenstvu. Poleg tega je še dvakrat podal. Atalanta je na koncu slavila z 2:7. Trikrat je mrežo zatresel Duvan Zapata.

Če ne bo vnovične preložitve tekem, bo Atalanta v prihodnjem krogu gostila vodilni Lazio.

Iličić blestel proti Lecceju

26. krog:
LAZIO – BOLOGNA 2:0 (2:0)
Luis Alberto 18., Correa 21.

Lazio vs Bologna( id: 20786399 datum: 30.1.2020)

NAPOLI – TORINO 2:1 (1:0)
Manolas 19., Di Lorenzo 82.; Edera 91.

LECCE - ATALANTA 2:7 (2:2)
Saponara 29., Donati 40.; Donati 17./ag, Zapata 22., 54., 62., Iličić 47., Muriel 87., Malinovski 92.
Majer (Lecce) je igral do 63., Iličić pa do 73. minute. Iličić je dosegel 15. gol v letošnji sezoni.

Lecce vs Atalanta( id: 20484909 datum: 2.2.2020)

CAGLIARI – ROMA 3:4 (1:2)
Joao Pedro 28., 89., Pereiro 75.; Kalinić 29., 41., Kluivert 64., Kolarov 81.