Teun Koopmeiners obžaluje zapravljeni dve točki Atalante in odločitev VAR-a, ki mu je odnesla sicer sijajen gol s prostega udarca. Foto: EPA

Gostitelji so se mučili s čvrsto obrambo Cremoneseja in šele v 64. minuti je Nizozemec Teun Koopmeiners zadel iz prostega strela. Vendar po pregledu posnetka so sodniki odločili, da je Caleb Okoli žogi v gol pomagal z roko, in ga razveljavili.

Deset minut pozneje je Atalanta le povedla, zadel je Turek Merih Demiral. A slavje je bilo kratko, saj je Emanuele Valeri le štiri minute pozneje izid poravnal na končnih 1:1. Cremonese, ki se je vrnil v Serie A prvič po letu 1996, se bo, kot kaže, letos krčevito boril za obstanek. Na šestih tekmah je doslej zbral dve točki. Na drugi strani so Bergamčani izpustili iz rok dve točki, s čimer bi sami zasedali vrh lestvice.

22-letni Giacomo Raspadori je dosegel svoj prvi gol v dresu Napolija. Napadalec je poleti prišel v Neapelj iz Sassuola, pri katerem je tudi začel igrati nogomet. Foto: EPA

Pozna gola za zmagi Napolija in Interja

Napoli, ki je sredi tedna v Ligi prvakov prikazal odlično igro in s 4:1 premagal Liverpool, se je v soboto mučil s Spezio vse do 89. minute. Takrat je gol za zmago Neapeljčanov dosegel Giacomo Raspadori.

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil vso tekmo in z dobrimi obrambami v obup spravljal tekmece, je proti Torinu zmago dosegel v 89. minuti, ko je zadel Marcelo Brozović.

Milan z igralcem manj do zmage v Genovi

Branilec naslova Milan je na gostovanju v Genovi pri Sampdorii zmagal z 2:1. Rdeče-črni so povedli v šesti minuti po golu Juniorja Messiasa, v 21. so sodniki zadetek Charlesa De Ketelaereja razveljavili zaradi prepovedanega položaja, v 47. minuti pa je bil pri gostih izključen Rafael Leao. Domači so nato izenačili v 57. minuti prek Filipa Đuričića, vendar je Milan kljub igralcu manj v 67. minuti znova povedel, ko je zadel Olivier Giroud.