Josip Iličić je zadel četrtič v sezoni, gol je zabil še Romi, Beneventu in Milanu. Foto: EPA
Iličić znova v polno, na koncu remi Atalante

Josip Iličić je v 14. minuti spretno izkoristil dolgo podajo Martena de Roona, načel mrežo gostov in dosegel četrti gol v sezoni, nato sta hitro zadela še Robin Gosens in po podaji Iličića Luis Muriel. Blizu je bilo tudi povišanje vodstva na 4:0.

Potem je sledil preobrat, Torinčani so se prebudili ob koncu prvega polčasa. Andrea Belotti je v 42. minuti najprej neuspešno streljal z 11-metrovke, a nato v mrežo pospravil odbito žogo. Bremer je v prvi minuti dodatka po odbitku od prečke znižal na 3:2.

Iličić je v 58. minuti mesto na igrišču prepustil Alekseju Mirančuku (tedaj je namesto Muriela vstopil tudi Zapata), gosti pa so v 70. minuti drugič na tekmi stresli okvir vrat. Wilfried Singo je z roba kazenskega prostora oplazil prečko. Na drugi strani je v 77. minuti Mirančuku veselje preprečila vratnica.

Končni izid je v 84. minuti postavil rezervist Federico Bonazzoli, ki je tri minute po prihodu na zelenico zadel z glavo po prostem strelu Simoneja Verdija.

Atalanto v sredo čaka povratna tekma polfinala italijanskega pokala proti Napoliju. Prva pred dnevi v Neaplju se je končala brez zadetkov.

Zmagi Juventusa in Interja

Juventus je bil z 2:0 boljši od Rome in jo z odigrano tekmo manj prehitel na 3. mestu na lestvici. Cristiano Ronaldo je v 13. minuti po akciji Alexa Sandra in Alvara Morate (sedma podaja sezone) zadel s strelom z levico po tleh in dosegel svoj 16. gol v sezoni, s katerim se je utrdil na prvem mestu lestvice strelcev. V 22. minuti je Portugalcu povišanje vodstva preprečila prečka.

V drugem polčasu je Juventus nadzoroval dogajanje na igrišču in v 70. minuti potrdil zmago po avtogolu brazilskega branilca Ibaneza, ki je žogo v lastno mrežo preusmeril pred Ronaldom. Akcijo sta zrežirala rezervista Juan Cuadrado in Dejan Kuluševski.

Stara dama je dobila zadnjih šest tekem v italijanskem prvenstvu, pokalu in superpokalu.

Že v petek je Inter v gosteh premagal Fiorentino z 2:0 in vsaj začasno skočil na vrh lestvice.