Takole je Adolfo Gaich dosegel edini gol na tekmi. Foto: Reuters

Junak je bil 22-letni Argentinec Adolfo Gaich, osmoljenec pa brazilski vezist pri Juventusu Arthur. Gostitelji so v 69. minuti izvajali avt na svoji polovici pri kot zastavici. Žoga je prišla do Arthurja, ki je skušal podati do soigralca v kazenskem prostoru. Njegovo nesmotrno dolgo podajo je prestregel Gaich, ki je bil neusmiljen z roba kazenskega prostora.

Razočarani Cristiano Ronaldo. Foto: EPA

Benevento je tako niz enajstih dvobojev brez zmage prekinil z enim izmed največjih presenečenj sezone italijanskega prvenstva. Razmerje v strelih je bilo 21:7, v okvir vrat 7:1. V vratih varovancev Filippa Inzaghija je blestel Lorenzo Montipo, ki je zaustavil lepe priložnosti Cristiana Ronalda, Alvara Morate in Matthijsa de Ligta.

Torinčani so v 35. minuti dobili enajstmetrovko po domnevnem igranju z roko enega izmed igralcev Beneventa, a je sodnik po ogledu videoposnetka svojo odločitev razveljavil.

Juventus za vodilnim Interjem zaostaja za deset točk. Do konca je še enajst krogov.

Calhanoglu zabil za zmago Milana
Prvi zasledovalec Interja ostaja mestni tekmec Milan, ki je s 3:2 slavil v Firencah, Odločitev je padla v 72. minuti, ko je zadel Hakan Calhanoglu. Milan ob tekmi več zaostaja za šest točk.

Zadetka s tekme Verona - Atalanta

Iličić dobil 13 minut in zadel prečko
S Torinčani so se po točkah izenačili igralci Atalante, ki so bili v Veroni boljši z 2:0. Josip Iličić je igral od 77. minute in v sodniškem dodatku zadel prečko.

Napoliju t. i. sončni derbi proti Romi
V večerni tekmi se je Napoli z zmago z 2:0 v Rimu vključil v boj za Ligo prvakov. Po tretji zaporedni zmagi za četrtim mestom zaostaja le še dve točki. Belgijski nogometaš Dries Mertens je dvakrat zadel mrežo Rome v razmaku sedmih minut. Najprej je bil natančen v 27. minuti, nato pa še v 34.