Jaka Bijol je že drugič zaporedoma zagotovil zmago Udineseju. Pred 15 dnevi je potopil Inter v 84. minuti. Foto: EPA

Udinese je pravi hit začetka nove sezone. V prvem krogu je doživel edini poraz, prvak Milan je bil boljši s 4:2 na San Siru, sledil je remi brez golov proti Fiorentini. Izbranci Andree Sottila so nato ujeli zmagoviti ritem in niso oddali niti točke več. Trenutno so na tretjem mestu, le Napoli in Atalanta imata po točko več.

Bijol in Lovrić znova v začetni postavi
Bijol je blestel že pred dvema tednoma, ko je zatresel mrežo Interja v 84. minuti za zmago s 3:1 na Dacia Areni. Tokrat je bil na zelenici vseh 90 minut. Sandi Lovrić, ki je zadel v 5. krogu proti Romi (4:0), je igral do 67. minute.

23-letnik iz Vuzenice se je izkazal v Serie A. Foto: EPA

Videmčanom na stadionu Marcantonio Bentegodi ni šlo vse po načrtih. Verona je povedla sredi prvega polčasa, ko je Josh Doig z izjemnim volejem z leve strani kazenskega prostora zatresel mrežo. Vmešal se je videosodnik, a po ogledu posnetka je ugotovil, da pred tem nihče izmed gostov ni igral z roko, zato je zadetek Škota veljal.

Samardžić vnesel dodatno energijo po vstopu
Udinese je v nadaljevanju pritiskal, imel veliko premoč pri posesti žoge in številne priložnosti. V 58. minuti je vstopil Lazar Samardžić, ki je deset minut zatem stresel vratnico. Za izenačenje je poskrbel Portugalec Beto v 70. minuti, podal je Gerrad Deulofeu.

Na vrsti je bil še sodnikov dodatek. Odlični Samardžić je v 93. minuti s prostega strela z leve strani poslal žogo pred vrata, čuvaj mreže Lorenzo Montipo je zaplaval v prazno, Bijol pa je pred vrati neoviran s petih metrov z natančnim strelom z glavo zadel za zmago.

V nedeljo ob 15.00 bo v Vidmu zelo zanimiva tekma, Udinese bo gostil Atalanto v boju za prvo mesto v Serie A.