Chris Smalling je znova dokazal, da je pravi specialist za strele z glavo po prekinitvah. Foto: EPA

V torek bo Inter gostil Barcelono na zelo pomembni tekmi v boju za napredovanje v osmino finala Lige prvakov. Po porazu proti Bayernu z 0:2 si črno-modri ne smejo privoščiti še enega poraza na domači zelenici.

Paulo Dybala je v sijajni formi, potem ko je poleti prišel k Romi iz Juventusa. Foto: EPA

V 12. minuti je Edin Džeko zatresel mrežo svojega nekdanjega kluba, a veselje gostiteljev je bilo kratko, saj je videosodnik razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja.

Po pol ure igre je Federico Dimarco s 13 metrov poskrbel za vodstvo Interja, lepo ga je zaposlil Nicolo Barrella. Šest minut pred odmorom je izenačil Paulo Dybala z izjemnim volejem malce z desne strani. Leonardo Spinazzolla je odvzel žogo Denzlu Dumfriesu in še poslal natančen predložek do Argentinca, ki je dosegel že četrti zadetek v tej sezoni.

Odločitev na San Siru je padla v 76. minuti. Lorenzo Pellegrini je izvedel prosti strel z desne strani, poslal je natančen predložek v kazenski prostor, Chris Smalling pa je pritekel iz ozadja in z močnim strelom z glavo matiral Samirja Handanovića.

Samir Handanović in soigralci se bodo v prihodnjih desetih dneh dvakrat srečali z Barcelono, ki je v odlični formi. Foto: AP

Vodilni Napoli ne popušča
V Neaplju je Andre Frank Zambo Anguissa že v prvih 12 minutah dosegel dva gola za domače, tretjega pa je v 37. minuti prispeval odlični Gruzijec Hviča Kvarachelia, ki se je tako podpisal pod peti ligaški zadetek sezone. Antonio Sanabria je v 44. minuti zmanjšal zaostanek Torinčanov.

Milan dobil dramo v Empoliju
Empoli je bil proti branilcu naslova Milanu blizu velike točke, saj je Nedim Bajrami v 92. minuti s prostega strela izničil zaostanek po golu Anteja Rebića iz 79. minute. Toda Milančani so v 94. minuti dosegli zmagoviti zadetek, njegov avtor je bil Fode Ballo-Toure. Rafael Leao je v 97. minuti le še potrdil slavje gostov.

Juve premagal Bologno
Juventus te sezone ni najbolje začel in je trenutno šele sedmi. Do zdaj so štirikrat remizirali, danes pa so prišli do tretje zmage. Za staro damo je v prvem polčasu udarila srbska naveza. V 24. minuti je po podaji Dušana Vlahovića za vodstvo poskrbel Filip Kostić. V drugem polčasu je Vlahović asistenci dodal še gol in povišal prednost Torinčanov. Juventus je celotno srečanje prevladoval, vse dvome o zmagovalcu pa je tri minute kasneje razblinil Arkadiusz Milik.