Davide Massa je skušal pojasniti igralcem Milana, zakaj se je odločil za prepovedani položaj po ogledu posnetka. Foto: EPA

Inter si je že zagotovil jesenski naslov, saj ima 43 točk. Napoli in Milan sledita z 39 točkami. Četrta je Atalanta s 37 točkami. Zadnji krog prve polovice prvenstva bo na sporedu v torek in sredo.

Veselje Neapeljčanov po edinem zadetku na tekmi v 5. minuti. Foto: EPA

Elmas z glavo poskrbel za hitro vodstvo Napolija
Napoli je povedel že v 5. minuti, ko je po podaji Piotra Zielinskega s kota z glavo zadel Eljif Elmas. Izkoristil je neodločnost Sandra Tonalija. V nadaljevanju je imel več lepših priložnosti Milan. Predvsem Zlatan Ibrahimović je z glavo v 18. minuti meril malce mimo vratnice, na začetku drugega dela pa je ogrel dlani Davida Ospine.

V drugem delu so Neapeljčani uspešno branili prednost. Trener Milana Stefano Pioli je po uri igre na zelenico poslal Oliviera Girouda. Rdeče-črni so pritisnili in v zadnji minuti rednega dela so se prehitro veselili izenačenja.

Giroud ležal na tleh pri zadetku Kessieja v zadnji minuti
Napadalec Giroud je z glavo zadržal žogo v kazenskem prostoru Napolija. V veliki gneči je rezervist Samu Castillejo spravil žogo do Kessieja, ki je z močnim strelom z desnico zatresel mrežo. Videosodnik je opazil, da je bil Giroud v prepovedanem položaju. Francoz je ležal na tleh po dvoboju z Juanom Jesusom in ni vplival na nadaljnji potek akcije.

Franck Kessie se je prehitro veselil izenačenja. Foto: EPA

Glavni sodnik Davide Massa si je ogledal posnetek ob stranski črti in razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja. Zelo sporna odločitev. Milančani so bili ogorčeni in nikakor se jim ni uspelo pomiriti. V naslednjih dneh se bo še veliko analiziral ta sporni dogodek. To je že druga tekma ta konec tedna, ki je poskrbela za veliko jeze nad sodniškimi odločitvami. V soboto je bil jezen trener Atalante Gian Piero Gasperini.

Venezia do točke v Genovi
Empoli, pri katerem je Petar Stojanović igral celotno tekmo, Leo Štulac pa je obsedel na klopi za rezervne igralce, je v gosteh pri Spezii igral 1:1.

Sampdoria in Venezia sta se prav tako razšli brez zmagovalca (1:1). Domen Črnigoj je v igro vstopil v 69. minuti pri zaostanku moštva iz Benetk z 0:1. V 87. minuti je za delitev točk zadel Thomas Henry.