Theo Hernandez in Hakan Calhanoglu se veselita novih treh točk. Foto: Reuters

Milančani so močno pritisnili v uvodnih minutah in hitro prišli do vodstva. Hakan Calhanoglu je podal iz kota, Ante Rebić pa je z glavo s petih metrov zatresel mrežo.

Lazio nikakor ni našel pravega ritma na San Siru. Po četrt ure igre je branilec Patric skušal blokirati strel Rebića, vendar je z drsečim štartom podrl Hrvata. Calhanoglu je z bele točke poslal Pepeja Reino v napačno smer za 2:0.

Milan je bil zadnjič prvak maja 2011. Navijači so evforični, klubski avtobus so pospremili s številnimi baklami. Foto: Reuters

Pierre Kalulu je nato v kazenskem prostoru podrl Joaquina Correo. Sodnik Marco di Bello se ni odločil za najstrožjo kazen, a se je oglasil videosodnik. Ciro Immobile je imel na voljo strel z enajstih metrov, a je njegov slab strel Gianluigi Donnarumma odbil. Milančani niso bili dovolj pozorni in Luis Alberto je odbito žogo z glavo pospravil v mrežo. Po znižanju so bili Rimljani nevarnejši.

Po uri igre je izenačil Immobile z izjen im volejem z levico izenačil na 2:2 po natančni podaji Serega Milinkovića Savića.

V zadnjih minutah je Milan znova pritisnil. Reina je v 86. minuti sijajno odbil strel Rebića z desetih metrov, nato pa je hrvaški napadalec v naslednji akciji streljal mimo vrat.

Specialist za prekinitve Calhanoglu je bil vedno nevaren za vrata Lazia, v 92. minuti je znova podal iz kota, Theo Hernandez pa je z glavo ukanil Reino.

Nov rekordni dosežek Milančanov
Milan je postal druga ekipa v zgodovini petih najmočnejših evropskih lig z vsaj dvema doseženima goloma na 15 zaporednih tekmah v enem koledarskem letu. Prvi je to uspelo Barceloni leta 1948 na 18 tekmah.

Milan Škriniar je odločil v Veroni. Inter ostaja le točko za Milanom, izpadel pa je še iz evropskih tekmovanj in to bi lahko bila velika prednost spomladi, ko bo na sporedu kar 24 krogov. Foto: Reuters

Napaka Handanovića ni bila usodna
Inter je odnesel vse tri točke iz Verone (1:2). Vsi trije zadetki so padli v drugem polčasu, za goste sta zadela Lautaro Martinez in Milan Škriniar, med njima pa je po napaki Samirja Handanovića za domače zadetek dosegel Ivan Ilić. Tik pred koncem je pri Interju zadel še Romelu Lukaku, a so sodniki gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Atalanta v drugem polčasu zapravila lepo prednost
Atalanta je z Josipom Iličićem, a brez odhajajočega Alejandra Gomeza, gostovala v Bologni in po zanesljivem vodstvu le remizirala. Luis Muriel je v prvem polčasu zadel dvakrat, prvič z bele točke v 22. minuti po prekršku nad Iličićem (slovenski reprezentant je igral v prvem polčasu), drugič pa zgolj minuto pozneje. Bologna je zmanjšala zaostanek v 73. minuti, ko je zadel Takehiro Tomiyasu, v 82. pa izenačila prek Nehuena Paza.