Ko je med tednom igral v Ligi prvakov, je Milan v tej sezoni slabo zbiral točke ob koncih tedna. Osvojil jih je samo devet od 18 mogočih, v zadnjih treh takšnih primerih pa zgolj dve. Foto: EPA

Rdeče-črni, ki so v torek po porazu proti Liverpoolu z 1:2 končali letošnje nastope v Evropi, so v prvem polčasu igrali slabo. Udinese je povedel v 17. minuti, ko je napako v vezni vrsti Milana izkoristil Arslan in zaposlil Beta, portugalski napadalec pa je stekel sam proti vratom in v drugem poskusu matiral Mika Maignana za svoj sedmi gol sezone.

Po odmoru je trener gostov Stefano Pioli na zelenico poslal tri nove nogometaše, Ibrahimović pa bi lahko takoj izenačil, toda njegov strel je končal čez prečko. Milančani so zaigrali precej bolje, a še nekaj priložnosti niso izkoristili. V 68. minuti je švedski napadalec z glavo streljal malo mimo vrat. Na drugi strani je bil Beto v 82. minuti blizu povišanju na 2:0, vendar je zgrešil.

V sodnikovem podaljšku je "Ibra" dobro reagiral v kazenskem prostoru in z "akrobacijo" v svojem slogu izenačil. Videmčane je prvič vodil začasni trener Gabriele Cioffi, ki je v sredo zamenjal Luco Gottija.

Domen Črnigoj (desno) se je takole veselil zadetka Mattie Aramuja (levo). Foto: EPA

Juventusu jo je zagodel nekdanji član Torina

Le remiziral je tudi Juventus v Benetkah, izid je bil prav tako 1:1. Velike točke se je veselil Domen Črnigoj, ki je za Venezio igral do 79. minute.

Stara dama je bila od 12. minute brez Paula Dybale, ki je zaradi poškodbe stegenske mišice na desni nogi zapustil zelenico. Povedla pa je v 32. minuti, ko je po nizkem predložku Luce Pellegrinija z leve strani ob bližnji vratnici zadel Alvaro Morata. Tik pred koncem prvega polčasa, v katerem je Juventus prevladoval na zelenici, je priložnost za povišanje vodstva po protinapadu zapravil Juan Cuadrado.

V nadaljevanju je bila Venezia povsem enakovredna, na trenutke celo boljša. Izenačujoči zadetek je v 55. minuti z lepim strelom z levico od daleč v spodnji kot dosegel Mattia Aramu, ki je bil vzgojen pri Juventusovem mestnem tekmecu Torinu. Gostje so imeli najlepšo priložnost za novo vodstvo v 65. minuti, ko je žogo po močnem strelu Federica Bernardeschija s sijajno obrambo Sergio Romero odbil v kot.