Josip Iličić je navdušil na tekmi proti Romi. Foto: EPA
Veselje Josipa Iličića. Foto: EPA

Atalanta je že v tretji minuti prejela gol (0:1), v črno jo je zavil napadalec iz BiH-a Edin Džeko.

V drugem polčasu je domači trener Gian Piero Gasperini v ogenj poslal Iličića, in to se je izkazalo za ključno potezo.

Iličić je v 59. minuti podal Kolumbijcu Duvanu Zapati, ki je z okoli 12 metrov žogo močno meril v zgornji desni kot (1:1). V 70. minuti je Iličić poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Nemec Robin Gosens, ki je zadel z glavo (2:1).

V 72. minuti je Kolumbijec Luis Muriel izkoristil napako Romine obrambe, prišel je do žoge in imel je prosto pot do gola, s strelom v spodnji levi kot pa je povišal vodstvo gostiteljev (3:1).

Zadnji žebelj v krsto zasedbe iz večnega mesta pa je v 85. minuti zabil Iličić, ko je preigral obrambo Rome, prišel je v kazenski prostor in streljal z okoli 12 m.

Bleščeča predstava Iličića - gol in dve podaji

Leao dosegel najhitrejši gol
Milan se je z zmago nad Sassuolom (1:2) zavihtel na vrh prvenstvene lestvice. Eden izmed junakov milanske ekipe je Rafael Leao, ki je dosegel najhitrejši gol v Serii A. Potreboval je 6,76 sekunde.

Rafael Leao proslavlja desti gol za Milan, ki bo vpisan v zgodovino Serie A. Foto: EPA

21-letni Portugalec je s svojim jubilejnim desetim golom v dresu rossonerov podrl 19 let star rekord v italijanskem prvenstvu – 2. decembra 2001 je nogometaš Piacenze Paolo Poggi na tekmi Fiorentina – Piacenza (1:3) mrežo zatresel po 7,2 sekunde.

Takoj po začetnem sodniškem žvižgu je akcijo Milana začel Hakan Calhanoglu, žogo je podal na levo stran, kjer je pritekel Leao, ki je z okoli 11 metrov matiral vratarja gostiteljev.

V 26. minuti je Theo Hernandez s predložkom v kazenski prostor zaposlil Alexisa Saelemaekersa, ki je streljal po sredini za povišanje vodstva (1:2). Sassuolo je častni gol dosegel v 89. minuti.

Najhitrejši gol v zgodovini Serie A

Zadnji obračun 13. kroga med Laziem in Napolijem pa se je končal z zmago domače zasedbe z 2:0. Za Rimljane sta zadela Ciro Immobile z glavo v 9. in Luis Alberto v 56. minuti z izjmenim strelom z roba kazenskega prostora.

Milan je vodilna ekipa Serie A, drugouvrščeni Inter zaostaja za točko, tretjeuvrščeni Juventus pa za štiri.