Josip Iličić je blestel med oktobrskim in novembrskim reprezentančnim zborom, a zdaj je nadaljeval z nepotrebno izključitvijo zaradi pritoževanja in žaljenja sodnika. Foto: EPA
Slavje igralcev Juventusa
Cristiano Ronaldo je dosegel deveti gol v Serii A, a mu je vodilni strelec italijanske lige Krzysztof Piatek spet pobegnil za gol, ko je z bele točke izenačil na derbiju v Genovi. Foto: Reuters

Gostje iz Bergama so povedli z 2:0, nato pa so doživeli razpad sistema igre. Sredi 2. polčasa je pri Empoliju vstopil tudi Miha Zajc in prispeval delež k zmagovitemu preobratu. Po izenačujočem golu so začeli Iličiću popuščati živci, saj je bil redno tarča ostrih štartov domačih. V 84. minuti je Atalanta naredila prekršek na sredini, do sodnika Gianluce Manganiella je pritekel Iličić in protestiral, ker predtem ni dosodil prekrška nad njim. Sodnik je prvemu igralcu gostov pokazal rumeni karton, sledil je jezen odziv 30-letnega Kranjčana, ki je nekaj zabrusil in še pokazal z rokami, za kar ga je Manganiella nagradil kar z neposrednim rdečim kartonom!

Empoli ob kotu izkoristil prednost igralca več
Usodna poteza, saj je Empoli v sodnikovem dodatku prišel do kota z leve strani. Izvedel ga je Manuel Pasqual, ki je pred vrati našel glavo Argentinca Matiasa Silvestra in stadion Carlo Castellani je eksplodiral ob zmagi s 3:2. Z drugo zaporedno zmago so se Toskančani dvignili iz območja izpada na 16. mesto, desetouvrščena Atalanta pa je po nizu štirih zmag, ki jih je v veliki meri zrežiral Iličić, doživela prvi poraz.

Ronaldo in Mandžukić za utrditev vodstva
Trdno vodilni in v Serii A še neporaženi Juventus je v soboto rutinirano odpravil SPAL, ki pa se je dobro upiral, pri čemer je vidno vlogo med gosti odigral Jasmin Kurtić, povratnik po poškodbi komolca. Za že 12. zmago v 13. krogu sta poskrbela prva napadalca: po pol ure igre je udaril Cristiano Ronaldo, po uri igre pa Mario Mandžukić.

Sorrentino v obup spravljal Neapeljčane
V nedeljo se je prednost Torinčanov povečala že na 8 točk, saj je zatajil Napoli, ki doma ni znal streti zadnjega Chieva. V poskusih strelov je bilo 21:8, dvakrat so stresli okvir vrat, a vratar Stefano Sorrentino se ni pustil premagati Neapeljčanom. Vso tekmo je preigral Valter Birsa, ki je tudi poskusil dvakrat, a premalo natančno.

Correa preprečil poraz Lazia
Tretji Inter je v soboto suvereno s 3:0 odpravil predzadnji Frosinone. Samir Handanović je sedmič ohranil mrežo nedotaknjeno, junak pa je bil dvakratni strelec Keita Balde. Veliko pozornosti je pritegnil dvoboj Lazio – Milan, kjer je vse kazalo na poraz Rimljanov, a je globoko v sodnikovem podaljšku spretno izenačil Joaquin Correa.

Delitev točk na "Lanterni"
Osrednja tekma 13. kroga je bil prvi "Derby della Lanterna", prvi mestni obračun v Genovi po tragediji, ki je sredi avgusta pretresla pristaniško mesto razdeljeno med Genoo in Sampdorio. Gostje so ekspresno povedli v 8. minuti prek veterana Fabia Quagliarelle, ki je z glavo v mrežo preusmeril natančen predložek Gastona Ramireza. A domača Genoa je izenačila že čez deset minut, ko je prvi strelec prvenstva Krzysztof Piatek z bele točke neusmiljeno zadel za končnih 1:1.