Lorenzo Insigne se je zadetka s prostega strela veselil z dresom Diega Maradone. Legendarni Argentinec je v Neapelj prišel julija 1984, zlato obdobje kluba pa se je začelo decembra 1985, ko je s prostega strela odločil derbi proti Juventusu (1:0). Foto: Reuters

Župan Neaplja Luigi De Magistris je potrdil, da bodo preimenovali stadion San Paolo v stadion Diega Armanda Maradone. Argentinski zvezdnik je v Neaplju pustil bogato zapuščino in ga tam še danes častijo skoraj po božje. Tekmo so tudi prekinili v 10. minuti in se z aplavzom še enkrat spomnili legendarne "desetke".

Insigne je že pred tekmo prinesel rože pod veliko sliko Maradone. Foto: Reuters

Insigne ujel Miranteja na napačni nogi
Gostitelji so bili seveda zelo motivirani in popolnoma so nadigrali Rimljane. Lorenzo Insigne je v 31. minuti sijajno izvedel prosti strel z leve strani. Vratar Rome Antonio Mirante je bil slabo postavljen in žoga mu je ob bližnji vratnici ušla v mrežo. Po zadetku v slogu Maradone je seveda Insigne proslavil z dresom največjega igralca v zgodovini Napolija.

Roma v drugem polčasu popolnoma nemočna
Fabian Ruiz je v 65. minuti podvojil prednost z natančnim strelom z levico z roba kazenskega prostora, žogo je poslal med nogama Juana Jesusa v mrežo.

Stadion San Paolo se bo preimenoval v stadion Diega Armanda Maradone. Foto: Reuters

Dries Mertens je v 81. minuti iz bližine povišal na 3:0, potem ko je Mirante zelo slabo odbil strel Eljifa Elmasa. Končni izid je postavil Matteo Politano tri minute pred koncem. Preigral je tri branilce Rome in še vratarja Miranteja. Z nekaj sreče se mu je žoga tudi odbila na nogo, a vsekakor mu je uspela izjemna samostojna akcija.

Neporaženi Milan še povišal prednost
Milan ima na vrhu pred tekmeci že pet točk naskoka. Rdeče-črni so ugnali Fiorentino z 2:0. Odsotnost poškodovanega Zlatana Ibrahimovića se ni poznala.

Franck Kessie je prvič zadel z enajstih metrov, drugič pa ni bil natančen. Foto: Reuters

Blestel je Franck Kessie, ki je najprej v 17. minuti po podaji iz kota podaljšal žogo do Alessia Romagnolija, branilec pa jo je z glavo iz bližine potisnil v mrežo.

Deset minut zatem je Pezzalla v kazenskem prostoru podrl Alexisa Saelemaekersa, Kessie pa je bil natančen z bele točke. Pet minut pred odmorom je imel še eno priložnost iz najstrožje kazni, a se je izkazal vratar Fiorentine Bartlomiej Dragowski s parado.

Lazio si je privoščil velik spodrsljaj na Olimpicu proti Udineseju (1:3).