Inter je na pragu prvega naslova po letu 2010. Foto: Reuters

Inter je povedel v deseti minuti, ko je po podaji Ashleyja Younga zadel Romelu Lukaku. Belgijec je zabil 21. prvenstveni gol. Sassuolo je imel precej več žogo v svoji posesti, a ni resneje ogrožal Samirja Handanovića. Je pa ta moral posredovati v uvodu drugega polčasa po poskusu Pedra Obianga.

V 67. minuti so modro-črni podvojili prednost, po Lukakujevi podaji je zadel Lautaro Martinez. Malce pred tem so gostje neuspešno zahtevali enajstmetrovko. So pa zmanjšali zaostanek v 85. minuti, ko se je med strelce vpisal Hamed Traore.

Inter je italijansko prvenstvo (scudetto) nazadnje osvojil leta 2010.

Cristiano Ronaldo in Paulo Dybala sta približala staro damo drugemu mestu, deseti zaporedni naslov pa je zelo oddaljen. Foto: Reuters

Juventus le še točko za Milanom
Juventus je v Torinu povedel v 13. minuti, takrat je po podaji Federica Chiese z desne strani zadel Cristiano Ronaldo. Torinčani so bili v tem delu igre konkretnejši z več priložnostmi, a so odšli na odmor z minimalno prednostjo. V obeh taborih so sicer neuspešno zahtevali tudi najstrožjo kazen.

V drugem polčasu sta si obe ekipi pripravili nekaj priložnosti, lepše pa Neapeljčani, vendar je bil Gianluigi Buffon vselej na mestu. V 73. minuti pa se je izkazal povratnik v Juventusovo ekipo Paulo Dybala, ko je zadel z nizkim natančnim strelom z roba kazenskega prostora. V 90. minuti je na drugi strani Lorenzo Insigne zanesljivo zadel z bele pike za 2:1, Neapeljčani so zatem še pritiskali, toda brez uspeha.