Dries Mertens je povedel Napoli v vodstvo v 23. minuti. Foto: EPA

Neapeljčani so prišli na sever Italije močno oslabljeni, med okuženimi je tudi trener Luciano Spalletti. Tekmo so vseeno gostje začeli bolje, premoč v prvem delu tekme so kronali tudi z zadetkom, potem ko je Dries Mertens v 23. minuti spretno potisnil žogo mimo vratarja Wojciecha Szczesnyja.

Drugi polčas je pripadel gostiteljem, ki so počasi izkoriščali več svežine in daljšo klop, že v 54. minuti pa je Federico Chiesa odbito žogo poslal v levi spodnji kot in zadel (1:1). A to je bil edini gol stare dame na tekmi, kljub pritisku ob koncu, Paulo Dybala je imel v sodnikovem dodatku še prosti strel, a ga je slabo izvedel, pa so gostje zdržali, ekipi sta si razdelili točke.

Milan odpravil Romo
Na drugem derbiju dneva je Milan zanesljivo premagal Romo (3:1).

Milančani so povedli že v 8. minuti, ko je Olivier Giroud po nespametni potezi igralca Rome Tammyja Abrahama, ki je igral z roko v kazenskem prostoru, zanesljivo izvedel 11-metrovko.

Olivier Giroud je zadel prvega od treh golov Milana. Foto: EPA

V 17. minuti je obramba Rome pred svojimi vrati podarila še eno priložnost Giroudu, ki je streljal "iz prve", varovance Joseja Mourinha je za trenutek rešila vratnica. A do odbitka je prišel Junior Messias, ki je z okoli 13 m streljal v levi spodnji kot in zadel (2:0).

Roma je znižala zaostanek v 40. minuti. Po podaji iz kota je z okoli 20 m streljal Lorenzo Pellegrini, žogo je v mrežo preusmeril Tammy Abraham (2:1).

Rafael Leao je v 82. minuti izkoristil zmedo na sredini igrišča, hiter protinapad pa je zaključil z močnim strelom z vrha kazenskega prostora (3:1). Zlatan Ibrahimović je v 94. minuti izvedel 11-metrovko, a jo je Rui Patricio ubranil, tako da je rezultat ostal nespremenjen.

Piatek se vrača v Italijo

Poljski nogometni reprezentant Krzysztof Piatek se po dveh letih znova vrača v Italijo. Do konca sezone bo napadalec igral za Fiorentino, njegov dosedanji klub berlinska Hertha ga je Italijanom posodila. Fiorentina bo imela tudi možnost, da ga po sezoni odkupi za 15 milijonov evrov, poroča DPA.

Lazio iztržil točko proti Empoliju
Empoli in Lazio sta remizirala (3:3). Empoli je silovito začel in že v osmi minuti vodil 2:0, uspešna sta bila Nedim Bajrami z bele točke in Szymon Žurkowski. A je tudi Lazio odgovoril s hitrim znižanjem, saj je v 14. minuti zadel Ciro Immobile.

V nadaljevanju tekme je Sergej Milinković-Savić za Lazio izenačil na 2:2, a je Empoli prišel do novega vodstva, za katerega je poskrbel Federico Di Francesco v 75. minuti. V razburljivi končnici tekme so najprej gostitelji dosegli še gol, ki so ga po posredovanju VAR-a razveljavili, v 86. pa so domači dobili še 11-metrovko, ki pa jo je Immobile s slabim strelom v naročje vratarja Guglielma Vicaria zapravil.

A je Lazio vendarle iztržil točko, potem ko je globoko v sodnikovem dodatku Milinković-Savić po skoku zadel z glavo, z drugim golom na tekmi pa postavil končnih 3:3.