Alvaro Morata in Adrien Rabiot sta bila najzaslužnejša za zmago Juventusa. Foto: AP

Z 20 zadetki najboljši strelec lige je vstopil v 69. minuti, ko so že bili doseženi vsi štirje goli na tekmi.

V 14. minuti so sicer povedli gostje prek Joaquina Corree po napaki Dejana Kuluševskega. Juve je v drugi polovici prvega polčasa pritisnil in izenačil v 39. minuti, ko je po podaji Morate Adrien Rabiot z leve strani z levico močno sprožil pod prečko.

V drugem polčasu je lepo priložnost Juventusa zapravil Federico Chiesa (izkazal se je vratar Pepe Reina), Sergej Milinković Savić pa je na drugi strani v 52. minuti zadel prečko po strelu z glavo.

V 57. minuti se je drugič zatresla mreža gostov. Domača ekipa je izpeljala hitro akcijo, ki jo je uspešno sklenil Alvaro Morata. Tri minute pozneje je po prekršku Milinković Savića nad Aaronom Ramseyjem sledila še 11-metrovka, ki jo je prav tako zanesljivo izvedel španski napadalec. Ta je nato mesto na zelenici prepustil Ronaldu.

Jasmin Kurtić je izenačil na 2:2. Foto: EPA

Lazio je v Serie A izgubil tretjič zapored, kar se mu je zgodilo prvič, odkar ga od aprila 2016 vodi Simone Inzaghi.

Kurtić zadel v Firencah
Fiorentina in Parma sta se razpli z neodločenim izidom (3:3). Gostitelji so povedli v 28. minuti po zadetku Lucasa Martineza Quarte. Kmalu so gostje izid poravnali, ko je Juraj Kucka v 31. minuti izkoristil najstrožjo kazen.

Nikola Milenković je v 42. minuti poskrbel za novo vodstvo domače "Viole", toda slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je v 72. minuti spet vrnil upanje Parmi, ko je iz bližine zadel za 2:2. Parma je bila nato celo blizu zmage, ko je Valentin Mihaila v 90. minuti zadel za 2:3. Toda v peti minuti sodniškega dodatka je Simone Iacoponi z avtogolom Fiorentini prinesel točko.

Milan ostaja na drugem mestu
Verona je gostila drugouvrščeni Milan in izgubila z 0:2. Izbranci Stefana Piolija so povedli v 28. minuti, ko je zadel Rade Krunić, prednost pa podvojil v 50. minuti prek Dioga Dalota.