Nogometaši Juventusa in Milana so se v 4. krogu razšli brez zmagovalca. Foto: Reuters
Navijači Milana so svojo tribuno zasedli že dobro uro pred začetkom derbija, obetajoč si zmago nad večnimi tekmeci. Foto: Reuters

Šlo je za 196. obračun omenjenih tekmecev v vseh tekmovanjih. Uspešnejši so nogometaši Juventusa, ki so slavili 77-krat, 51-krat so bili boljši Milančani, 68-krat se je derbi končal brez zmagovalca.

Pred prvim letošnjim obračunom sta se ekipi nazadnje srečali v 35. krogu lanskega prvenstva, ko so bili s 3:0 boljši nogometaši Milana. Tedaj so se med strelce vpisali Brahim Diaz, Ante Rebić in Fikayo Tomori.

Juventus je letošnjo sezono začel katastrofalno. Trenutno zaseda 18. mesto, na uvodnih štirih obračunih prvenstva še ni okusil slasti zmage, dvakrat je izgubil in dvakrat remiziral. Milan je na drugem mestu točkovno izenačen z vodilnim mestnim tekmecem Interjem.

Tako je Alvaro Morata premagal Milanovega vratarja v 4. minuti srečanja. Foto: Reuters

Morata udaril iz protinapada
Stara dama je derbi odprla sanjsko, že v 4. minuti je izid spremenila sebi v prid, potem ko je po izgubljeni žogi in podaji Paula Dybale v protinapad zdrvel Alvaro Morata. Španski napadalec je z natančnim strelom mojstrsko ukanil nemočnega vratarja Mika Maignana za 1:0. Ta je imel v prvem delu precej več dela od svojega kolega na drugi strani Wojciecha Szczesnyja. V 16. minuti je Morati ubranil nizek strel, že nekaj trenutkov pozneje je s konicami prstov preprečil veselje Dybali in žogo odbil mimo leve vratnice v kot. Milan v prvem polčasu ni resneje ogrozil vrat gostiteljev, za nameček se je poškodoval še osrednji branilec Simon Kjaer, ki ga je v 35. minuti zamenjal mladi francoski reprezentant Pierre Kalulu.

Ante Rebić je z glavo izenačil izid na 1:1. Foto: Reuters

Rebić izenačil po podaji iz kota
Ker se Milanova igra ni pretirano popravila v nadaljevanju, je po dobri uri igre trener Stefano Pioli opravil dve menjavi. Alexis Saelemaekers je svoje mesto na zelenici odstopil Alessandru Florenziju, Ismael Bennacer pa je zamenjal Francka Kessieja. Kmalu zatem je menjavi opravil tudi strateg črno-modrih. Moise Kean je zamenjal Morato, Juana Cuadrada pa je nadomestil Federico Chiesa. Gostje so iskali izenačujoči zadetek, našli so ga v 76. minuti. Po Tonalijevem predložku je v kazenskem prostoru najvišje skočil Ante Rebić in žogo od vratnice poslal v mrežo. 1:1. Do konca tekme se izid ni več spremenil.

4. krog

Nedeljske tekme:
JUVENTUS – MILAN 1:1 (1:0)
Morata 4.; Rebić 76.

Juventus: Szczesny, Danilo, Chiellini, Bonucci, Sandro, Cuadrado (72./Chiesa), Bentancur, Locatelli, Rabiot, Dybala (79./Kuluševski), Morata (66./Kean).

AC Milan: Maignan, Tomori, Kjaer (36./Kalulu), Romagnoli, Hernandez, Tonali, Kessie (64./Bennacer), Saelemaekers (64./Florenzi), Diaz (90./Maldini), Leao, Rebić.

Sodnik: Daniele Doveri

EMPOLI – SAMPDORIA 0:3 (0:1)
Caputo 31., 52., Candreva 70.
Stojanović je igral vso tekmo, Ščulac (oba Empoli) je bil na klopi.

VENEZIA – SPEZIA 1:2 (0:1)
Ceccaroni 59.; Bastoni 13., Bourabia 94.
Črnigoj (Venezia) je igral do 54. min.

VERONA – ROMA 3:2 (0:1)
Barak 49., Caprari 54., Faraoni 63.; Lo. Pellegrini 36., Ilić 58./ag

LAZIO – CAGLIARI 2:2 (1:0)
Immobile 45., Cataldi 83.; Pedro 46., Keita 62.
RK: Zappa 93./Cagliari

Sobotne tekme:
GENOA – FIORENTINA 1:2 (0:0)
Criscito 98./11-m; Saponara 60., Bonaventura 89.

INTER – BOLOGNA 6:1 (3:0)
Martinez 6., Škriniar 30., Barella 34., Vecino 54., Džeko 63., 68.; Theate 86.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

SALERNITANA – ATALANTA 0:1 (0:0)
Zapata 75.
Belec je branil vso tekmo; Iličić je igral od 46. minute in podal za edini zadetek na tekmi.