Cristiano Ronaldo je dosegel vodilni zadetek za staro damo. Z bele točke ni bil natančen, a to ni več vplivalo na končni izid. Foto: Reuters

Stara dama v četrtek ni izkoristila prve zaključne žoge v Vidmu, ko je bil Udinese boljši z 2:1. Na stadionu Allianz so Torinčani zanesljivo prišli do treh točk in s tem potrdili že 36. naslov prvaka.

Izjemna akcija Pjanića in Ronalda
Trener serijskih prvakov Maurizio Sarri je moral že v prvem polčasu opraviti dve menjavi. Po pol ure je moral zelenico zapustiti Danilo, ki je trčil z Gastonom Ramirezom. Paulo Dybala je pet minut pred odmorom odšepal z igrišča, prijel se je za levo stegensko mišico.

V sedmi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu je Miralem Pjanić izvedel prosti strel z desne strani. Ni se odločil za strel na vrata, ampak je podal do Cristiana Ronalda. Portugalec je s 15 metrov z desnico poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. Sijajna uigrana akcija za vodstvo stare dame.

Prvenec Bernardeschija v idealnem trenutku
V 67. minuti so Torinčani izvedli protinapad. Ronaldo se je odločil za strel z roba kazenskega prostora. Vratar Emil Audero je s skrajnimi močmi žogo odbil, pritekel je rezervist Federico Bernardeschi in s petih metrov poslal žogo v mrežo. To je bil njegov prvi zadetek v tej sezoni.

Federico Bernardeschi je vstopil po pol ure igre namesto poškodovanega Danila in sredi drugega polčasa potrdil zmago Juventusa. Foto: Reuters

Po izključitvi Thorsbyja gostje nemočni
V 71. minuti je imel odlični napadalec Fabio Quagliarella veliko priložnost za znižanje, a je njegov strel z glavo odbil Wojcicech Szczesny. Vse možnosti za preobrat Sampdorie so izginile v 77. minuti, ko je Morten Thorsby pokosil Pjanića in prejel drugi rumeni karton.

Juventus je imel veliko prostora, po protinapadu osem minut pred koncem je Gonzalo Higuain iz ugodnega položaja streljal mimo vrat.

Ronaldo prvič ni unovčil najstrožje kazni
V predzadnji minuti je Fabio Depaoli v kazenskem prostoru podrl Alexa Sandra. Ronaldo je postavil žogo na belo točko, streljal je močno po sredini vrat, a je stresel le prečko. Prvič v tej sezoni ni bil natančen z enajstih metrov v Serie A.

V sodnikovem dodatku je Leonardo Bonucci že ukanil Audera, a je z golove črte žogo spretno odbil branilec Sampdorie Maja Jošida.

Sarri: Vsako leto je težje priti do naslova
"Vsako leto je težje priti do naslova. Največja napaka v športu je, če že vnaprej misliš, da boš postal prvak. To je bila res posebna sezona. Pred dolgim premorom smo igrali disciplinirano. Vsekakor nismo imeli več takega reda v nadaljevanju prvenstva. Številne dobre ekipe so imele še večje težave po zelo dolgem odmoru," je dejal trener Sarri.

Najuspešnejša ekipa v najmočnejših petih ligah v Evropi
Juventus je "scudetto" osvojil že 36-krat in je najuspešnejša ekipa na italijanskem škornju. Po osvojenih naslovih si drugo mesto delita Milan in Inter, ki sta bila najboljša 18-krat, četrtouvrščena Genoa pa devetkrat. Serijski prvaki iz Torina so najuspešnejša ekipa v najmočnejših petih ligah v Evropi. Madridski Real je prejšnji teden osvojil 34. naslov španskega prvaka, Bayern pa je bil nemški prvak 30-krat, letos je bil najboljši osmič zapored.

Veliko veselje nogometašev Juventusa, ki vse od leta 2011 prevladujejo v Serie A. Foto: Reuters

Naslednji cilj četrtfinale Lige prvakov
Staro damo do konca prvenstva čakata še obračuna proti Cagliariju in Romi, 7. avgusta pa tudi povratna domača tekma osmine finala Lige prvakov proti Lyonu, ki je na prvi tekmi konec februarja slavil z 1:0.

Hat-trick Immobileja v Veroni
Lazio je v Veroni slavil s 5:1. Osrednja osebnost dvoboja je bil Ciro Immobile, ki je dosegel kar tri gole in ima na lestvici strelcev tri zadetke več od Ronalda.

Grenek poraz Lecceja
Lecce bo po porazu v Bologni z 2:3 zelo verjetno ostal brez prvoligaškega statusa, dva kroga pred koncem za sedemnajsto uvrščeno zasedbo iz Genove zaostaja štiri točke. Za Lecce je od 60. minute igral 28-letni Žan Majer.

Sarri: Vsako leto je težje osvojiti scudetto