Josip Iličić je igral prvič po poškodbi levega kolena, ki jo je dobil 27. marca na tekmi Slovenija - Belorusija, in takoj se je izkazal z mojstrskim golom. Foto: EPA
Jasmin Kurtić je s Spalom prišel do pomembne zmage v boju za obstanek v Serii A. Foto: EPA
Napoli se oddaljuje od boja za "scudetto". Foto: EPA

Napoli po novem spodrsljaju za vodilnim Juventusom zaostaja za štiri točke. Do konca Serie A so le še trije krogi.

Neapeljčani so že v osmi minuti ostali brez Kalidouja Koulibalyja, nogometaša, ki jim je proti Juventusu v prejšnjem krogu prinesel dragoceno zmago. Junak Fiorentine je Giovanni Simeone, ki je dosegel vse tri gole. Prvega iz protinapada, streljal je nizko po sredini gola, pri drugem je prišel do odbitka v kazenskem prostoru in ni imel težav zadeti iz bližine, pri tretjem je spet prejel dolgo podajo, bil je hitrejši in spretnejši od obrambe Napolija.

Vrnitev Iličića po poškodbi
Pomembno zmago je dosegla Iličićeva Atalanta. S 3:1 je odpravila Genoo, s tem je zasedla šesto mesto, ki prinaša kvalifikacije za Evropsko ligo. Ekipa iz Bergama je zmago na domačih tleh zlahka osvojila, vodila je že s 3:0, v 81. minuti pa so gostje nekoliko omilili poraz. Tretji gol za Atalanto je dosegel Iličić, ki se je na zelenico vrnil po poškodbi (poškodoval se je 27. marca na tekmi Slovenija - Belorusija). Mrežo je zatresel 14 minut po tem, ko je vstopil v igro. Iličić je samostojno zaključil akcijo, z levico je mojstrsko meril v zgornji levi kot in zadel.

Kurtić je s Spalom s 3:1 ugnal Verono, dosegel je pomembno zmago, s katero se je izognil nevarnemu območju izpadanja. Kurtić je zadel v 93. minuti, natančno je streljal z vrha kazenskega prostora v levi spodnji kot.

Tik za Atalanto je Milan, ki je z zmago nad Bologno (2:1) prekinil niz šestih zaporednih porazov, in je tako še v igri za evropsko tekmovanje.

Zajc z Empolijem v Serio A
Slovenski nogometni reprezentant Miha Zajc se je z italijanskim drugoligašem Empolijem znova prebil v prvoligaško konkurenco. Čeprav je Empoli v soboto doma le remiziral proti Novari (1:1), Zajc je igral do sodniškega dodatka, je bilo to dovolj za zagotovitev neulovljive prednosti pred zasledovalci. Empoli ima namreč po 38 tekmah 77 točk, najbližja zasledovalca Parma in Palermo pa po 63. Do konca so še štirje krogi. Za Zajcem je sicer odlična sezona, saj je do zdaj zbral osem golov in 12 podaj.