Jasmin Kurtić je v zadnjem času očitno strelsko zelo dobro razpoložen. Med strelce se je vpisal tudi na prejšnji prvenstveni tekmi proti Bologni (2:2). Foto: AP

Kurtić je v zaključku prvega polčasa na San Siru poskrbel za uvodni zadetek na tekmi, ko je po podaji Alberta Grassija z dobrih 12 metrov matiral nemočnega Gianluigija Donnarummo. S silovitim strelom z desnico je žogo ob vratnici poslal v mrežo.

Toda gostiteljem je v pičlih petih minutah drugega polčasa uspel preobrat. Najprej je v 55. minuti izid po fenomenalni 'bombi' z razdalje izenačil vezist Franck Kessie, nato je nekaj minut zatem iz prekinitve z glavo zadel še branilec Alessio Romagnoli. Z natančnim predložkom se je izkazal Hakan Calhanoglu.

Parma je v nadaljevanju tekme neuspešno iskala izenačujoči zadetek, zadnji žebelj v njeno krsto je zabil prav Calhanoglu. 26-letni Turek, rojen sicer v Nemčiji, je po hitrem napadu in podaji Giacoma Bonaventure z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora premagal gostujočega vratarja Luigija Sepeja za končnih 3:1.

Zadetki s tekme Spal – Inter
Juventus kljub zgodnjemu vodstvu z 2:0 v gosteh ni uspel premagati Sassuola (3:3), ki je neporažen že sedem tekem. Na prejšnjih štirih je zmagal. Foto: Reuters

Serie A, 33. krog

MILAN - PARMA 3:1 (0:1)
Kessie 55., Romagnoli 59., Calhanoglu 77.; Kurtić 44.
Kurtić (Parma) je igral vso tekmo.

SAMPDORIA - CAGLIARI 3:0 (2:0)
Gabbiadini 8., Bonazzoli 40., 54.
Birsa (Cagliari) je igral do 78. minute.

BOLOGNA - NAPOLI 1:1 (0:1)
Barrow 80.; Manolas 7.

LECCE - FIORENTINA 1:3 (0:3)
Skahov 88.; Chiesa 6., Ghezzal 38., Cutrone 40.
Pulgar (Fiorentina)je zapravil 11-m/11.

ROMA - VERONA 2:1 (2:0)
Veretout 10./11-m, Džeko 45.; Pessina 47.

SASSUOLO - JUVENTUS 3:3 (1:2)
Djuričić 29., Berardi 51., Caputo 54.; Danilo 5., Higuain 12., Sandro 64.

Lazio je bil pred prekinitvijo sezone zaradi pandemije favorit za naslov italijanskega prvaka, v nadaljevanju prvenstva pa je njegova forma le še bleda senca iz dobre prve polovice. Foto: Reuters

UDINESE - LAZIO 0:0

TORINO - GENOA 3:0 (1:0)