Nogometaši Sassuola so premagali Juventus v Torinu. Foto: EPA

Sassuolo je bil večji del tekme pod pritiskom, a je pritisk v Torinu na stadionu Allianz, zlasti v prvem polčasu, zdržal. Resda je Paulo Dybala v 38. minuti stresel okvir vrat, a tik pred odmorom je varovancem uspelo smukniti v vodstvo. Juventusova obramba si je privoščila napako, Gregoire Defrel je s krasno globinsko podajo zaposlil Davideja Frattesija, ki je hladnokrvno ukanil vratarja Mattio Perina za 0:1.

Po slabi uri igre je zadišalo po izenačenju, potem ko je proti vratom sprožil Juan Cuadrado, a mu je veselje preprečil branilec Kaan Ayhan, ki je žogo izbil na golovi črti. Črno-beli so pritiskali, Saussolo se je uspešno branil, a le do 76. minute, ko je gostujočo mrežo vendarle zatresel Weston McKennie, ki je zadel z glavo po natančnem predložku Dybale.

Kljub izenačenju pa gostitelji do konca tekme niso pokazali več veliko. Gostje so 'stopili' na žogo, upočasnili so ritem igre, v zadnjih minutah tekme so se krčevito branili – nato pa šokirali uglednejšega tekmeca. V 5. minuti sodnikovega dodatka je Maxime Lopez opazil, da je domači vratar slabo postavljen, in ga z natančnim strelom ukanil za veliko zmago.

Rezervist Josip Iličić se je med strelce vpisal v izdihljajih obračuna proti Sampdorii v Genovi. Foto: EPA

Tudi Iličić v polno v 95. minuti
Zmage se je veselil tudi Josip Iličić, ki je z Atalanto gostoval v Genovi pri Sampdorii. Slovenski reprezentant je v igro vstopil v 59. minuti srečanja ob izidu 1:2, ko je na zelenici zamenjal Maria Pašalića. 33-letni napadalec je pustil pečat na tekmi, najboljše pa je prihranil za konec. Natančneje za 95. minuto, ko je po mojstrskem samostojnem prodoru s silovitim strelom pod prečko potrdil tri točke kolektiva iz Bergama. Vrhunski zadetek, vratar Emil Audero ni imel niti najmanjših možnosti.

10. krog:

JUVENTUS - SASSUOLO 1:2 (0:1)
McKennie 76.; Frattesi 44., Lopez 95.

Juventus: Perin, Danilo (80./Kuluševski), de Ligt, Bonucci, de Sciglio (13./Alex Sandro), Chiesa, Rabiot (46./Cuadrado), Locatelli (80./Arthur), McKennie, Morata (63./Kaio Jorge), Dybala.

Sassuolo: Consigli, Müldür (87./Harroui), Ayhan, Ferrari, Rogerio, Frattesi (72./Toljan), Lopez, Berardi, Defrel (72./Matheus Henrique), Traore (86./Chiriches), Raspadori (62./Scamacca).

Sodnik: Juan Luca Sacchi

SAMPDORIA - ATALANTA 1:3 (1:2)
Caputo 10.; Askildsen 17./ag, Zapata 21., Iličić 95.
Iličić (Atalanta) je igral od 59. minute.

UDINESE - VERONA 1:1 (1:0)
Success 3.; Barak 83./11-m

CAGLIARI - ROMA 1:2 (0:0)
Pavoletti 52.; Ibanez 71., Lo. Pellegrini 78.

EMPOLI - INTER 0:2 (0:1)
D'Ambrosio 34., Dimarco 67.
RK: Ricci 52./Empoli
Stojanović je igral do 82. minute, Štulac je bil na klopi; Handanovič (Inter) je igral vso tekmo.

LAZIO - FIORENTINA 1:0 (0:0)