Hviča Kvarachelija in Victor Osimhen sta Napoliju prinesla nove tri točke v lovu na scudetto. Foto: Reuters

Pot do zmage je v 12. minuti začel tlakovati Hviča Kvarachelija, ki je sprožil z roba šestnajstmetrskega prostora in zadel v spodnji levi kot za 1:0. Že hip zatem se je na drugi strani zelenice Armandu Laurienteju ponudila priložnost za izenačenje, a je zadel le levo vratnico.

Prazna tribuna za gostujoče navijače na stadionu Citta del Tricolore v Reggio Emilii. Navijače Napolija (tako kot privržence Rome) je zaradi pretepanja na avtocestah doletela dvomesečna prepoved obiskovanja tekem svojih ljubljencev v gosteh. Kazen jih je doletela sredi januarja. Foto: Reuters

Vajo je nato po slabe pol ure igre ponovil še napadalec Napolija Victor Osimhen, ki se je lepo prebil skozi domačo obrambo in prav tako stresel levo vratnico. V 33. minuti je vendarle našel pot v mrežo, z natančnim strelom ob desni vratnici je premagal vratarja Andreo Consiglija.

V zaključku polčasa je stadion Citta del Tricolore zajel val navdušenja, ko je za trenutek zaostanek prepolovil Lauriente, a je glavni sodnik Andrea Colombo zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

V nadaljevanju se izid ni več spremenil, Napoli je nadzoroval potek srečanja, vroče je bilo le še v 80. minuti, ko je Emil Konradsen Ceide z razdalje poskusil srečo in za las zgrešil vrata gostujočega vratarja Alexa Mereta.

Serie A, 23. krog:

SASSUOLO − NAPOLI 0:2 (0:2)
Kvarachelija 12., Osimhen 33.

SAMPDORIA − BOLOGNA 1:2 (0:1)
Sabiri 68./11-m; Soriano 27., Orsolini 90.
Sabiri je v 71. minuti zapravil 11-m.

MONZA − MILAN 0:1 (0:1)
Messias 31.

INTER − UDINESE 3:1 (1:1)
Lukaku 20./11-m, Mhitarjan 73., Lautaro Martinez 89.; Lovrić 43.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo; Bijol je igral vso tekmo, Lovrić (oba Udinese) pa do 75. minute.

Slovenski reprezentant Sandi Lovrić je na San Siru zadel tretjič v italijanskem prvenstvu. Septembra je v Vidmu zatresel mrežo Rome (4:0), novembra pa še na gostovanju pri Spezii (1:1). Inter je Udinese premagal s 3:1 in je v Serie A neporažen na zadnjih štirih tekmah. Lovrić je v 43. minuti po protinapadu s strelom pod prečko izenačil na 1:1, to je bil prvi poskus gostov v okvir vrat. Samir Handanović je za Inter branil prvič po 1. oktobru oziroma 140 dneh. Po pozdravljenih dveh poškodbah in zaradi sredine tekme osmine finala proti Portu je dobil priložnost namesto Andreja Onanaja. Foto: Reuters

ATALANTA − LECCE 1:2 (0:1)