Ruslan Malinovski, ki je vstopil v 72. minuti, je dosegel izjemno pomemben zadetek v boju za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov. Foto: Reuters

Slovenski reprezentant ni začel v prvi enajsterici gostiteljev, pri gostih pa je manjkal najboljši strelec italijanskega prvenstva Cristiano Ronaldo (25 golov), ki ima poškodovano zapestje.

Iličić je vstopil v 68. minuti in takoj poživil igro gostiteljev. Dve minuti zatem je natančno podal v kazenski prostor, kjer je bil za las nenatančen Duvan Zapata. V 87. minuti je akcijo na desni strani začel Iličić, potem pa jo je nadaljeval drugi rezervist Malinovski. Ukrajinec si je ob kazenskega prostora priboril prostor in sprožil z levico, žoga je zadela Alexa Sandra, spremenila smer in pristala v mreži.

To je bila prva prvenstvena zmaga Atalante nad Juventusom po letu 2001. Moštvi se bosta 19. maja pomerili še v finalu italijanskega pokala.

Atalanta z golom Malinovskega prvič po 20 letih ugnala Juventus

Scamacca tragični junak na San Siru
Nedeljsko dogajanje se je začelo z zmago Milana nad Genoo z 2:1. Miha Zajc je odigral vso tekmo in bil podajalec pri edinem zadetku Genoe.

Genoa se je dobro zoperstavila Milanu in imela na koncu priložnost za remi. Foto: EPA

Po več kot dveh mesecih je Milan znova slavil na domačem San Siru. Prvi zadetek je v 13. minuti na izjemen način dosegel Ante Rebić, ki je z volejem natančno meril od daleč. Genoa je izenačila v 37. minuti, uspešen je bil Mattia Destro, ki je unovčil podajo Mihe Zajca iz kota in zadel z glavo.

Osmoljenec je bil Gianluca Scamacca. Mladega italijanskega reprezentanta (na EP-ju do 21 let prejšnji mesec sicer ni igral proti Sloveniji) je po strelu iz kota v 68. minuti žoga zadela v glavo in se odbila v mrežo Genoe.

V 86. minuti so imeli gostje izjemno priložnost za izenačenje, toda Milanova obramba je na golovi črti ustavila dva zaporedna strela.

Stefan de Vrij je trčil s Samirjem Handanovićem, žoga pa se je odbila v mrežo. Foto: EPA

Inter kljub avtogolu Handanovića do točke v Neaplju
Na večernem derbiju sta je Inter prišel do točke na težkem gostovanju v Neaplju. Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je kot kapetan prišel z željo, da proti peti ekipi lige doseže 24. zmago. V 36. minuti je naredil veliko napako. Lorenzo Insigne je z leve strani podal pred vrata. Branilec Stefan de Vrij je nespretno oviral Handanovića, ki je slabo ujel in odkotalila se je v mrežo.

Napadalec Interja je Romelu Lukaku je po pol ure zadel prečko in nato v 39. minuti vratnico. V 55. minuti je Christian Eriksen izenačil z močnim strelom z roba kazenskega prostora. V 80. minuti je Matteo Napolitano, posojeni igralec Interja, v dresu domačih zadel okvir vrat gostov, tudi pozneje pa ni bilo spremembe izida.

Inter je po seriji 11 zmag šestič remiziral in je blizu prvega naslova prvaka po maju 2010.

31. krog:
CROTONE – UDINESE 1:2 (0:1)
Simy 68./11-m; De Paul 41., 74.
RK: De Paul 92.

SAMPDORIA – VERONA 3:1 (0:1)
Jankto 46., Gabbiadini 73./11-m, Thorsby 82.; Lazović 13.

SASSUOLO – FIORENTINA 3:1 (0:1)
Berardi 59., 62./oba 11-m; Lopez 75.; Bonaventura 31.

CAGLIARI – PARMA 4:3 (1:2)
Pavoletti 39., Marin 66., Pereiro 91., Cerri 94.; Pezzella 5., Kučka 31., Man 59.
Kurtić (Parma) je igral vso tekmo.

MILAN – GENOA 2:1 (1:1)
Rebić 13., Scamacca 68./ag; Destro 37.

ATALANTA - JUVENTUS 1:0 (0:0)
Malinovski 87.

Atalanta: Gollini, Rafael Toloi, Palomino, Djimsiti, Maehle (72./Malinovski), de Roon, Freuler, Gosens, Pessina (46./Pašalić), Zapata, Muriel (68./Iličić).

Juventus: Szczesny, Cuadrado, de Ligt, Chiellini, Alex Sandro, McKennie (77./Arthur), Bentancur, Rabiot, Chiesa (58./Danilo), Dybala (68./Kuluševski), Morata.

Sodnik: Daniele Orsato

LAZIO - BENEVENTO 5:3 (3:1)
Depaoli 10./ag, Immobile 20., 96., Correa 36., Montipo 48./ag; Sau 45., Viola 62., Glik 85. Immobile je v 55. minuti zapravil 11-m.

BOLOGNA - SPEZIA 4:1 (2:1)
Orsolini 12., Barrow 18., Svanberg 54.,60.; Ismajli 34.

TORINO - ROMA 3:1 (0:1)
Sanabria 57., Zaza 72., Rincon 92.; Mayoral 3.
RK: Diawara 85./Roma

NAPOLI – INTER 1:1 (1:0)
Handanović 26./ag; Eriksen 55.

Napoli: Meret, di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui, Fabian (91./Bakayoko), Demme, Politano (91./Hysaj), Zielinski (88./Elmas), Insigne, Osimhen (74./Mertens).

Inter: Handanović, Škriniar, de Vrij, Bastoni, Hakimi, Barella, Brozović, Eriksen (84./Gagliardini), Darmian (69./Perišić), Lukaku, Martinez (75./Sanchez).

Sodnik: Daniele Doveri

INTER             31 23  6  2 70:28 75