Franck Kessie je bil natančen z bele točke, potem ko je Zlatan Ibrahimović slabo streljal v prvem polčasu. Foto: Reuters

Milan je na stadionu Renata Dall'Are povedel v 26. minuti. Mitchell Dijks je v kazenskem prostoru podrl Rafaela Leaa. Zlatan Ibrahimović je slabo izvedel najstrožjo kazen, Lukasz Skorupski je žogo odbil, a je bil na pravem mestu Ante Rebić, ki je le še potisnil žogo v mrežo.

Juan Cadrado, Aaron Ramsey in Cristiano Ronaldo so zrežirali imenitno akcijo v sodnikovem dodatku. Foto: Reuters

Vodstvo je podvojil Franck Kessie, ki je bil v nasprotju z Ibrahimovićem z bele točke natančen v 55. minuti. Branilec Adama Soumaoro je v kazenskem prostoru igral z roko. Poraz Bologne je v 81. minuti omilil rezervist Andrea Poli.

Chiesa in Ramsey priigrala tri točke Juventusu
Juventus je nekaj ur pozneje gostoval na stadionu Luigija Ferrarisa v Genovi. Za vodstvo Torinčanov je v 20. minuti po lepi akciji zadel Federico Chiesa. Odlično je z desne strani pred vrata podal Alvaro Morata.

V drugem polčasu je stara dama uspešno branila prednost. V 91. minuti je odločitev padla po protinapadu. Cristiano Ronaldo je zaposlil Juana Cuadrada, ki bi lahko z desne strani kazenskega prostora streljal, a je nesebično podal do Aarona Ramseyja, ki je potisnil žogo v prazno mrežo.

V torek se bosta Inter in Juventus pomerila na prvi polfinalni tekmi italijanskega pokala na San Siru. Prvenstveno tekmo pred dvema tednoma so izbranci Antonia Conteja dobili z 2:0.

Romelu Lukaku je v drugem polčasu potopil Benevento. Foto: Reuters

Lazio odnesel tri točke iz Bergama
Atalanta je izgubila proti Laziu z 1:3. Za ekipo iz Bergama sta bila usodna slaba uvoda obeh polčasov. Že v 3. minuti je Adam Marušić poskrbel za sanjski štart Rimljanov. Na začetku nadaljevanja je Joaquin Correa povišal na 0:2.

Josip Iličić je igral do 67. minute, ko ga je zamenjal Nizozemec Sam Lammers. Kanček upanja na preobrat je Atalanti prinesel zadetek Hrvata Maria Pašalića v 79. minuti, le tri minute kasneje pa je kosovski reprezentant Vedat Muriqi tretjič zadel za rimsko moštvo in postavil končni izid.

Zajc podal za zadetek Destra
Genoa je odpravila Crotone s 3:0. Za zasedbo iz Ligurije je dva gola dosegel Mattia Destro, prvega v 24. minuti, drugega pa v 51. minuti po podaji slovenskega reprezentanta Mihe Zajca, ki je igral do 61. minute. Tretji zadetek je dosegel Nemec Lennart Czyborra v 29. minuti.