Ante Rebić je premagal vratarja Rome v 76. minuti. Foto: EPA

Tekma je bila odločena v zadnjih 15 minutah, ko sta padla oba gola.

V 76. minuti je zadel Ante Rebić – do žoge je prišel po slabi podaji Zappacoste, krenil je v protinapad, podal na levo stran Theu Hernandezu, ki je poslal predložek v kazenski prostor. Tam je bil Franck Kessie, ki je slabo streljal, vratar Rome ni imel pretiranega dela. Do odbitka je prišel Rebić, ki je streljal po sredini gola, tokrat se je Antonio Mirante izkazal z odlično obrambo, a žoga se je na njegovo nesrečo znova odbila do Rebića, ki jo je z levico poslal pod prečko (1:0).

Ob koncu tekme pa je Chris Smalling v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Hernandeza, tako da je sodnik dosodil 11-metrovko za Milan. Z bele točke je bil uspešen Hakan Calhanoglu (2:0).

Milan se je z zmago približal območju, ki vodi v Evropo. Na drugi strani pa se Roma s porazom oddaljuje od sanj o Ligi prvakov.

Luis Muriel je za Atalanto zadel dvakrat. Foto: EPA

Atalanta boljša od Udineseja
Atalanta je v zadnjih dvajsetih minutah zlomila odpor nogometašev iz Vidma(2:3).

Gosti so sijajno odprli tekmo in že v 9. minuti povedli, potem ko je zadel Kolumbijec Duvan Zapata. Gostitelji so izenačili v 31. minuti po golu Kevina Lasagne.

Gosti so šele v končnici tekme pokazali moč, med 71. in 79. minuto je dvakrat zadel še en Kolumbijec v dresu Atalante Luis Muriel. Zadnji gol na tekmi za končnih 2:3 je dosegel Lasagna v 87. minuti.

Ciro Immobile je v 67. minuti zadel 11-metrovko za izenačenje proti Fiorentini. Foto: EPA

Lazio do treh točk
V soboto je Lazio premagal Fiorentino (2:1).

Fiorentina je bila podjetnejša v uvodnem delu tekme. Z evrogolom Francka Riberyja, ki je samostojno akcijo kronal z izjemnim strelom v spodnji levi kot, so povedli v 25. minuti.

Lazio se je vrnil v drugem polčasu. V 67. minuti je Ciro Immobile iz enajstmetrovke, ki se po mnenju navijačev Fiorentine ne bi smela zgoditi, poskrbel za izenačenje, Luis Alberto pa je osem minut pred koncem zadel za zmago – streljal je z vrha kazenskega prostora v spodnji desni kot.