Theo Hernandez je navdušil z izjemnim prodorom. Foto: EPA

Rdeče-črni so na medsebojnih tekmah v letošnji sezoni boljši od Interja (1:1 in 2:1), zato bi v primeru istega števila točk osvojili "scudetto". Na naslov čakajo že vse od maja 2011, devetkrat zapored je bil prvak Juventus, lani pa je bil najboljši Inter.

V prvem polčasu sta mreži na San Siru mirovali. Trener Milana Stefano Pioli je v 55. minuti v igro poslal Juniorja Messiasa in Anteja Rebića. Minuto zatem je prav Junior Messias na desni strani zaposlil Rafaela Leaa, ki je z močnim strelom po tleh poslal žogo med nogama vratarja Juana Mussa v mrežo.

Rafael Leao je dosegel vodilni zadetek za rdeče-črne. Foto: EPA

Trener Gian Piero Gasperini se je pritoževal pri glavnem sodniku Danieleju Orsatu, saj naj bi branilec Milana Pierre Kalulu na začetku akcije podrl Mattea Pessino.

Četrt ure pred koncem je Rade Krunić, ki je odigral imenitno tekmo, z drsečim startom odvzel žogo Jeremieju Bogaju. Theo Hernandez je začel akcijo globoko na svoji polovici. Z izjemnim samostojnim prodorom je v polnem sprintu pretekel 80 metrov, v slalomu obšel branilce Atalante in z diagonalnim strelom matiral Mussa za 2:0. Navijači Milana so bili v ekstazi, tudi Zlatan Ibrahimović na klopi je bil navdušen, trener Pioli pa se je končno lahko sprostil in ni uspel skriti nasmeška.

Lautaro Martinez je obdržal Inter v igri za naslov. Foto: EPA

Martinez odločil na Sardiniji
Cagliari je na večerni tekmi izgubil proti Interju z 1:3. Črno-modri so odločitev o prvaku prestavili na zadnji krog. V 25. minuti je zadel Matteo Darmian, v 51. in 85. minuti pa se je pod 20. in 21. gol v tej sezoni podpisal Lautaro Martinez. Za Cagliari, ki se krčevito bori za obstanek in za trenutno 17. Salernitano zdaj zaostaja dve točki, je bil v 54. minuti natančen Haralampos Likojanis.

V zadnjem krogu bo Inter gostil Sampdorio, Milan pa odhaja k Sassuolu.

Napoli poslal Genoo v Serie B
Napoli je ugnal Genoo s 3:0. Lorenzo Insigne je na svoji zadnji, skupno pa 433. tekmi za Neapeljčane prispeval 122. gol. Zabil ga je v 65. minuti za 2:0 v drugem poskusu z enajstmetrovke, dosojene po roki v kazenskem prostoru gostov. Prvič je zadel vratnico, a je odbito žogo v mrežo pospravil podajalec pri prvem zadetku Giovanni Di Lorenzo, ki pa je prehitro stekel v kazenski prostor, tako da so najstrožjo kazen morali ponoviti.

Prvi zadetek za Napoli je dosegel Victor Osimhen v 32. minuti, rezervist Stanislav Lobotka pa je v 81. minuti postavil končni izid. Genoa se seli v Serie B.

Juventus na slovesu Chiellinijeja le remiziral z Laziem
Juventus je remiziral z Laziom (2:2). Od domačih navijačev se je po 18 letih poslovil 37-letni branilec Giorgio Chiellini. Z Juventusom je osvojil devet naslovov državnega prvaka in še številne druge lovorike, tokrat pa je ob stoječih ovacijah igrišče simbolično zapustil v 18. minuti in kapetanski trak predal Paulu Dybali. A tudi argentinski reprezentant bo po koncu sezone zapustil staro damo, potem ko se je klub odločil, da z njim ne podaljša pogodbe.

Argentinec je pri Juventusu sedmo sezono, ob koncu tekme (igro je zapustil v 78. minuti) pa so ga po objemih z navijači oblile solze. Njemu je zadetek v prvem polčasu namenil Dušan Vlahović, ki je svoj 24. zadetek (je drugi strelec lige za Cirom Immobilejem, ki je pri 27 golih) proslavil z značilno Dybalovo gesto.

Drugi gol za Juventus je v 36. minuti dosegel Alvaro Morata, potem pa je Alex Sandro v 51. minuti zabil avtogol, točko Rimljanom, ki so si zagotovili igranje v Evropski ligi, pa je priigral Sergej Milinković-Savić v 96. minuti. Navijači Juventusa so po koncu tekme izžvižgali predsednika Andreo Agnellija.

37. krog:
EMPOLI – SALERNITANA 1:1 (1:0)
Cutrone 31.; Perotti 84.
Stojanović (Empoli) je igral vso tekmo. Štulac (Empoli) in Belec (Salernitana) sta bila na klopi.

UDINESE – SPEZIA 2:3 (1:2)
Molina 26., Mari 94.; Verde 35., Gyasi 45., Maggiore 47.
Manaj (Spezia) je v 91. minuti zapravil 11-m.

VERONA – TORINO 0:1 (0:1)