Zlatan Ibrahimović je zadel z bele točke. Foto: Reuters

Milan je drugo tekmo zapored na kolena spravil eno izmed dveh vodilnih ekip Serie A. Z dobrimi igrami v zadnjem času se je milanska ekipa povzpela na peto mesto Serie A, kar je njena najvišja uvrstitev v letošnji ligi.

Po prvem polčasu, v katerem ni bilo veliko priložnosti, se je dogajanje razživelo takoj na uvodu drugega polčasa. Juventus je v vodstvo v 47. minuti povedel 25-letni Francoz Adrien Rabiot, gre za njegov prvenec v dresu stare dame (0:1).

Na uvodu derbija so se poklonili glasbeni ikoni, italijanskemu skladatelju Enniu Morriconeju, ki je umrl včeraj. Na zaslonu so si sledile njegove fotografije, v ozadju pa so se slišali takti njegove filmske glasbe, ki jo pozna ves svet. Foto: Reuters

Rabiot je akcijo sam začel, preigral Hernandeza, stekel naprej, si izboril prostor in močno streljal z vrha kazenskega prostora v zgornji desni kot. Luigi Donnarumma je bil nemočen.

V 53. minuti je torinski klub povišal vodstvo. Po dolgi podaji Juana Cuadrada pred kazenski prostor je bil Cristiano Ronaldo spretnejši od dveh obrambnih igralcev Milana, meril je v spodnji levi kot (0:2).

Dva gola Milana v dveh minutah
Milan je v 62. minuti izkoristil priložnost za znižanje zaostanka. 11-metrovko – sodnik jo je dosodil po igranju z roko Bonuccija v kazenskem prostoru – je zadel Zlatan Ibrahimović. Ta je v 66. minuti vpisal še podajo, v kazenskem prostoru je odlično zaposlil Kessieja, ki je zabil za izenačenje (2:2).

Dve minuti pozneje pa je samostojno akcijo z golom kronal rezervist Rafael Leao – pritekel je po levi strani in streljal, Rugani je pri tem oviral svojega vratarja, tako da je žoga Szczesnyja presenetila.

V 81. minuti pa je Szczesny še četrtič moral po žogo v lastno mrežo. Po veliki napaki Alexa Sandra je žogo v kazenskem prostoru prestregel Bonaventura, ki je podal Anteju Rebiću v sredino, Hrvat je zadel od blizu.

Lecce presenetil Lazio
Lecce je nepričakovano premagal Lazio in tako osvojil velike tri točke v boju za obstanek. Na drugi strani pa si rimski klub z drugim zaporednim porazom zmanjšuje možnosti za lov na scudetto.

Tekma je bila precej razburljiva, Lecceju so sodniki en zadetek zaradi igranja z roko razveljavili po pregledu z VAR-om, prek Marca Mancosuja so zapravili tudi najstrožjo kazen, a za dragocene tri točke, ki so domačine vsaj začasno potisnile na 17. mesto, sta zadela Khouma Babacar v 30. in Fabio Lucioni v 47. minuti.

Felipe Caicedo pa je v 5. minuti zadel za Lazio. Ta je imel še nekaj izjemnih priložnosti, a se je velikokrat izkazal tudi vratar Gabriel. So pa Rimljani v sodniškem dodatku ostali brez Patrica Gabarrona, ki je dobil rdeči karton, ker je ugriznil tekmeca v nadlaket.

Na 3. mestu je Atalanta prehitela Inter. Nogometaši iz Bergama so z 2:0 premagala Sampdorio, Milančani pa so z Verono v gosteh le remizirali (2:2)