Milan je zadnji naslov italijanskega prvaka osvojil maja 2011. Sledila je dolgoletna kriza, medtem ko je veliki tekmec Juventus osvojil devet naslovov zapored. V letošnji sezoni so rdeče-črni v sijajni formi. Foto: Reuters

Ob koncu osemdesetih in na začetku devetdesetih let je bil Milan najboljši klub v Evropi, prevladoval je tudi v prvenstvu, a nikoli mu ni uspel tako udaren štart. Tudi brez poškodovanega Zlatana Ibrahimovića izbranci Stefana Piolija blestijo in nadaljujejo predstave, ki so jih kazali že poleti ob koncu pretekle sezone.

Milančani zatresli mrežo na zadnjih 30 tekmah
Šest minut pred odmorom je branilec Lorenzo Tonelli z golove črte odbil strel Anteja Rebića, potem ko je bil vratar Emil Audero že premagan. V zadnji minuti prvega polčasa je Theo Hernandez streljal z glavo, Jakub Jakto pa je žogo odbil z roko. Razdalja je bila kratka, a je imel Jankto roko v nenaravnem položaju. Z bele točke je Franck Kessie poslal Audera v napačno smer za vodstvo Milana. Na zadnjih 30 prvenstvenih tekmah je Milan dosegel vsaj en gol, kar je klubski rekord.

Franck Kessie je izvajalec najstrožjih kazni ob odsotnosti Ibrahimovića. Foto: Reuters

V 77. minuti je Samu Castillejo povišal na 0:2 iz bližine po podaji Rebića. V 82. minuti je končni izid na stadionu Luigi Ferraris postavil Albin Ekdal z glavo po podaji iz kota, žogo je vratar Milana Gianluigi Dunnarumma odbil tik za golovo črto. Sodnik Gianpaolo Calvarese je takoj pokazal proti sredini igrišča, saj mu je ura signalizirala, da je žoga prešla golovo črto, kar je potrdil tudi videosodnik.

Rossoneri so po osmi zmagi v tej sezoni zadržali pet točk prednosti pred Interjem, ki je že v soboto na domačem igrišču premagal Bologno s 3:1.

Visoka zmaga Napolija
Na tretje mesto se je po prepričljivi zmagi v Crotoneju s 4:0 povzpel Napoli. Za moštvo iz Neaplja so gole dosegli Lorenzo Insigne, Hirving Lozano, Diego Demme in Andrea Petagna, na četrtem mestu pa je Juventus, ki je bil v sobotnem mestnem dvoboju boljši od Torina z 2:1.

Tekma v Vidmu preložena zaradi razmočenega igrišča
Nogometaši Parme in Beneventa so se razšli brez golov. Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je za gostitelje odigral vso tekmo.

Tekma med Udinesejem in Atalanto je bila preložena zaradi razmočenega in neprimernega igrišča na Dacia Areni v Vidmu.