Olivier Giroud je dosegel 12. zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA

V prvem polčasu je bila stara dama nevarnejša, a povedli so gostje. Kapetan Davide Calabria je z desne strani podal v kazenski prostor, Giroud pa je z glavo matiral Wojciecha Szczesnyja.

Juventus je v drugem polčasu razočaral. Trener Massimilaino Allegri je skušal z menjavami poživiti igro, a ni bil uspešen. Navijači so z žvižgi pospremili Torinčane z zelenice na zadnji tekmi sezone na stadionu Allianz.

Z desetimi točkami odbitka kaznovani Juventus pa se bo moral v zadnjem krogu zadovoljiti z bojem za Evropsko ligo. Za zdaj je sedmi in se mu obeta nastopanje v Konferenčni ligi.

Petar Stojanović je izenačil v Veroni, kjer je po tekmi zavladalo veliko razočaranje, saj se gostitelji selijo v Serie B. Foto: Reuters

Stojanović zagotovil točko v Veroni
Petar Stojanović je v predzadnjem krogu Serie A zagotovil Empoliju točko na gostovanju v Veroni (1:1). V igro je desni bočni branilec vstopil v 77. minuti, za izenačenje pa zadel v šesti minuti sodnikovega dodatka.

Empoli, pri katerem Lovra Štubljarja ni bilo v kadru, si je že pred časom zanesljivo zagotovil obstanek med italijansko elito in zaseda 14. mesto.

Lecce tudi v prihodnji sezoni v Serie A
Lecce si je po zmagi nad Monzo z 1:0 že zagotovil obstanek. Na 16. mestu ima krog pred koncem pet točk naskoka pred Verono in Spezio.

Številni evropski velikani si želijo Victorja Osmihena v svojih vrstah. Najboljši strelec Serie A si je v tej sezoni močno dvignil ceno. Foto: Reuters

Osimhen se je utrdil v vodstvu na lestvici strelcev
Prvak Napoli je v Bologni remiziral (2:2), potem ko je še v 54. minuti vodil z 2:0. Victor Osimhen je z golom naredil najbrž že odločilni korak k strelski kroni, saj ima štiri zadetke prednosti pred Lautarom Martinezom (25:21).

Martinez je v soboto z Interjem premagal Atalanto s 3:2, Samir Handanović pa je za črno-modre obsedel na klopi.

V soboto sta od Slovencev celo tekmo za Udinese odigrala Sandi Lovrić in Jaka Bijol. Prvi je podal pri prvem golu Videmčanov ob porazu z 2:3 proti Salernitani, za katero Domen Črnigoj ni igral.