Napoli je dosegel že 15. zmago v sezoni Serie A. Foto: EPA

Juve, pri katerem je prvič po vrnitvi po težki poškodbi kolena v začetni enajsterici mesto dobil Federico Chiesa, je v Neapelj na derbi z vodilnim moštvom Serie A prišel z izvrstno popotnico. Dobil je osem tekem zapored, ob tem pa ni prejel nobenega zadetka. V prvih 17 krogih državnega prvenstva se je mreža Torinčanov zatresla le sedemkrat. Napoli jo je petkrat.

Znova je blestel Hviča Kvarachelija. Gruzijec je v 14. minuti po podaji Mattea Politana streljal z volejem. Wojciech Szczesny je žogo odbil, a je bil na pravem mestu Victor Osimhen, ki je z glavo povedel domačo zasedbo v vodstvo. 21. minuta je tekla, ko je na drugi strani Angel Di Maria z roba kazenskega prostora zatresel prečko.

V 39. minuti je po veliki napaki Bremerja Osimhen podal na levo stran kazenskega prostora samemu Kvarachelii, ki je povišal prednost gostiteljev. Juveju je v prvem polčasu uspelo izenačiti. V 42. minuti je nespretno posredoval Min-jae Kim. Arkadiusz Milik je žogo prepustil Di Marii, ki je z natančnim strelom matiral Alexa Mereta.

Szczesny je znova moral žogo pobrati iz svoje mreže v 55. minuti. Iz kota je natančno podal Kvarachelia, s približno 11 metrov pa je zadel Amir Rrahmani. Deset minut pozneje je izvrstni gruzijski nogometaš lepo podal Osimhenu, ki je med Bremerjem in Alexom Sandrom visoko skočil in še drugič z glavo premagal poljskega čuvaja mreže Juventusa. Piko na i je veliki zmagi v 72. minuti postavil Eljif Elmas.

Milan v Lecceju po 0:2 izvlekel točko

Branilec naslova je še dodatno polepšal konec tedna Neapeljčanom, saj je Milan ostal brez zmage, pri čemer je bil na koncu lahko še zadovoljen s točko pri Lecceju. Na peti italijanskega škornja je namreč prvi polčas sobotne tekme gladko pripadel rumeno-rdečim. Lecce je povedel že v 3. minuti, ko je Theo Hernandez pomotoma spravil žogo v lastno mrežo. Pritisk so gostitelji spremenili v 2:0 sredi prvega dela, ko je po kotu z glavo zadel osrednji branilec Federico Baschirotto.

V nadaljevanju se je Milan zbral in prišel do izenačenja. V oba gola je bil vpleten Olivier Giroud, po njegovem strelu v 58. minuti je odbitek v znižanje spremenil Rafael Leao. V 70. minuti je Francoz podal do Davideja Calabrie, ki je z glavo zadel za 2:2.