Nogometaši SPAL-a slavijo svojega junaka - Jasmina Kurtića. Foto: EPA
Jasmin Kurtić je v letošnji Serii A dosegel tri gole. Foto: EPA
Juventus v Serii A niza zmage. Foto: EPA

Na Olimpicu so navijači lahko uživali v zanimivi nogometni predstavi, padli so štirje goli.

Tekma je bila zanimiva od prve minute, Nicolo Zaniolo je prvi zapretil, tako da je Samir Handanović moral že hitro pokazati svoje znanje, z odlično obrambo se je izkazal tudi, ko je ubranil prosti strel Aleksandra Kolarova, žoga bi končala tik pod prečko.

Prvi so mrežo zatresli prav gostje, Danilo D'Ambrosio je z desne strani poslal predložek v sredino kazenskega prostora, tam je bil Balde Keita, ki je žogo potisnil v mrežo.

Roma je izenačila v 51. minuti, ko je Cengiz Ünder sprožil močan strel z okoli 20 metrov, Handanović je lahko le nemo spremljal let žoge. Mauro Icardi je poskrbel za novo vodstvo Interja v 66. minuti, prvi strelec milanske ekipe je bil neoviran, streljal je z glavo in zadel.

Rimljani so hitro izenačili. V kazenskem prostoru je z roko igral Marselo Brozović, tako da je sodnik pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je unovčil Kolarov. Handanović je dobro ocenil, v katero smer bo streljal Srb, a je bil njegov strel premočan.

Dva gola Kurtića
Na sobotni tekmi se je dokazal drugi Slovenec, 29-letni Jasmin Kurtić, ki je svoji ekipi pomagal do remija. Prvi gol je Črnomaljec proslavil že v 5. minuti. Po izvedenem kotu je bil najvišji in najspretnejši v kazenskem prostoru, z glavo je matiral gostujočega vratarja.

Gostje so do polčasa dosegli dva gola, med strelce sta se vpisala Rade Krunić in Francesco Caputo, in na odmor so odšli z lepo prednostjo (1:2). Po vrnitvi na zelenico je domača ekipa iz Ferrare ostala še brez Thiaga Rangela Cionka, saj je zaradi nešportnega štarta prejel rdeči karton, tako da se je znašla v težavah.

A nato je v akcijo stopil Kurtić, v 66. minuti je bil po odličnem predložku Lazzarija spet natančen – z glavo je zadel ob levi vratnici, gostujoči vratar je bil nemočen.

Drugi slovenski reprezentant Miha Zajc je za Empoli igral od 74. minute.

Stara dama rutinirano v Firencah
Vodilni Juventus je pokazal vso svojo moč, s 3:0 je nadigral Fiorentino. Najprej je zadel Rodrigo Bentancur, po izredno natančni podaji Dybale se je otresel obrambe, prišel je do strela in zadel diagonalno. V drugem polčasu je nato Giorgio Chiellini izkoristil gnečo pred vrati, žogo je spravil v mrežo, piko na i pa je s silovitim strelom z bele točke postavil Cristiano Ronaldo.