Josip Iličić se je vrnil v odlično formo in Atalanta melje naprej. Foto: EPA

Izbranci trenerja Giana Piera Gasperinija so odigrali tretjo tekmo v šestih dneh, na njih pa so iztržili 100-odstotni izkupiček. Po nedeljski zmagi nad Sassuolom s 5:1 in sredini nad Parmo s 3:0 so danes prepričljivo slavili še v Beneventu.

Na težkem in razmočenem igrišču je bil absolutni junak slovenski reprezentant. V 30. minuti je prodrl v tekmečev kazenski prostor z desne strani in z močnim strelom – žoga je na poti do gola zadela tudi enega domačega obrambnega igralca – svoje soigralce povedel v vodstvo.

Atalanta je imela do konca prve polovice tekme še nekaj izjemno lepih priložnosti za zadetek, a je mreža domačih ostala nedotaknjena. Njihovo "ležernost" v zaključnih akcijah so v začetku drugega polčasa izkoristili gostitelji, izenačujoči gol pa je v 50. minuti dosegel Marco Sau.

Zasedba iz Bergama se je v nadaljevanju vendarle prebudila, najbolj po zaslugi Iličića. Po njegovem močnem strelu v 69. minuti, ki ga je mojstrsko ubranil vratar Beneventa, je "odbitek" izkoristil Brazilec Rafael Toloi in svoje soigralce povedel v vodstvo z 2:1.

Le dve minuti pozneje je Kolumbijec Duvan Zapata izkoristil lepo podajo Iličića z desne strani in povišal na 3:1. Končni izid je v 86. minuti postavil Kolumbijec Luis Muriel.

Prvenec Zajca in skok Genoe z dna
Genoa je presenetila Bologno (2:0). Vodilni gol je v 44. minuti zadel slovenski reprezentant Miha Zajc - prišel je do odbitka v kazenskem prostoru in streljal v levi kot. To je prvi gol 26-letnika iz Šempetra pri Novi Gorici v dresu Genoe. Končni izid je v 55. minuti postavil Mattia Destro.

Genoa je po tretji zmagi, petih neodločenih izidih in devetih porazih po nepolnem krogu s predzadnjega napredovala na 17. mesto.

Miha Zajc proslavlja gol. Foto: EPA

Nogometaši Milana so po zmagi nad Torinom (2:0) zadržali prvo mesto na lestvici. Prednost Milana pred drugouvrščenim Interjem, ki bo v nedeljo gostoval pri tretjeuvrščeni Romi, po nepolnem krogu znaša štiri točke.