Kalidou Koulibaly je Napoliju tri točke zagotovil v 85. minuti. Da Juventusu v uvodnih treh krogih ni uspelo zmagati, se je zgodilo šele drugič v zadnjih 52 sezonah, a trener Massimiliano Allegri dobro ve, kako se je znajti v takšnem položaju, saj se je to primerilo prav njemu v sezoni 2015/16. Torinčani so se pred šestimi leti nato pobrali in naslov osvojili z devetimi točkami prednosti. Foto: EPA

Stara dama, ki je zaradi kvalifikacij za SP 2022 nastopila brez petih južnoameriških reprezentantov in poškodovanega Federica Chiese, je sicer prvi polčas dobila z 1:0, v 10. minuti je po prodoru po levi strani zadel Alvaro Morata. V drugem polčasu sta za preobrat varovancev Luciana Spallettija poskrbela Matteo Politano in Kalidou Koulibaly.

Prvi je v 57. minuti kaznoval še eno od v tej sezoni kar številnih napak vratarja Wojciecha Szczesnyja. Ta je žogo po nenevarni podaji Lorenza Insigneja z leve strani izpustil in jo podaril Politanu, ki jo je nato iz bližine le potisnil v mrežo.

Poljak je bil neodločen tudi v 85. minuti, ko po strelu iz kota ni šel na žogo. Povratnik k Juventusu Moise Kean jo je preusmeril proti lastni mreži, Szczesny je žogo odbil, a le na nogo Koulibalyju, ki je zadel za končnih 2:1.

Prihodnjo nedeljo bo Juventus gostil Milan, ki je bil v nedeljo z 2:0 boljši od Lazia, še prej pa ga v Ligi prvakov v torek čaka gostovanje v Malmöju.

Domači poraz Atalante

Atalanta je v Bergamu z 1:2 izgubila proti Fiorentini. V prvem polčasu je vsega enkrat streljala proti vratom tekmeca, kar se je zgodilo prvič pod vodstvom Giana Piera Gasperinija. Vsi trije zadetki na tekmi so bili doseženi z 11-metrovke, za goste je dvakrat zatresel mrežo 21-letni Srb Dušan Vlahović.

V 82. minuti je v igro vstopil tudi Josip Iličić, ki pa ni pripomogel k vsaj izenačenju gostiteljev.

Ibrahimović zadel prvič po majski operaciji kolena
Milan je na San Siru odpravil Lazio z 2:0. Sinjemodri so s prvega zdrsnili na šesto mesto lestvice. V 45. minuti je zadel Rafael Leao, končni izid je postavil Zlatan Ibrahimovicć v 67. minuti, sedem minut po vstopu v igro, prvič po majski operaciji kolena.

3. krog:

EMPOLI - VENEZIA 1:2 (0:1)
Bajrami 89./11-m; Henry 13., Okereke 68.
Stojanović do 83. minute, Štulac (oba Empoli) od 62. minute; Črnigoj (Venezia) od 54. minute.

NAPOLI - JUVENTUS 2:1 (0:1)
Politano 57., Koulibaly 85.; Morata 10.

Napoli: Ospina, di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui (90./Malcuit), Fabian, Zambo Anguissa, Politano (72./Lozano), Elmas (46./Ounas), Insigne (73./Zielinski), Osimhen (90./Osimhen).

Juventus: Szczesny, de Sciglio, Bonucci, Chiellini, Pellegrini (57./de Ligt), McKennie (72./Ramsey), Locatelli, Rabiot, Bernardeschi, Morata (82./Kean), Kuluševski.

Sodnik: Massimiliano Irrati

ATALANTA - FIORENTINA 1:2 (0:1)