Ivan Perišić je rešil Inter, ki ga prihodnji teden čakata dve težki gostovanji. Najprej v torek derbi Lige prvakov v Madridu proti Realu, naslednjo nedeljo pa sledi še gostovanje v Bergamu. Foto: Reuters

Trener Milančanov Antonio Conte je imel kar nekaj težav, saj je zgoščen urnik tekem že zahteval svoj davek. Zaradi poškodbe sta manjkala zvezdnika Romelu Lukaku in Alexis Sanchez.

Parma je sijajno začela drugi polčas. Brazilec Hernani je poslal dolgo žogo v kazenski prostor Interja, pritekel je napadalec Gervinho in z volejem zabil žogo pod prečko. Izjemna poteza 33-letnika iz Slonokoščene obale.

Dva zadetka nista bila dovolj za zmago Parme. Foto: Reuters

V 62. minuti je Roberto Inglese podal v kazenski prostor, hitri Gervinho pa je poslal žogo mimo Samirja Handanovića v mrežo. Inter se je hitro vrnil v igro. Že v naslednjem napadu je Marcelo Brozović z natančnim strelom z roba kazenskega prostora z levico znižal.

Inter je v zadnje četrt ure pritisnil. Na sporedu so bile še štiri minute sodnikovega dodatka, v 92. minuti pa je Aleksandar Kolarov iz prostega strela z leve strani podal pred vrata, Ivan Perišić pa je spretno preusmeril žogo v malo mrežico.

Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je odigral celotno tekmo za Inter, zdajšnji reprezentant Jasmin Kurtić pa je za Parmo igral do 74. minute, ko ga je zamenjal Švicar Simon Sohm. Na klopi Parme je sedel tudi 17-letni vratar Martin Turk.

Muriel dosegel oba zadetka za Atalanto
Nogometaši Atalante so po dveh porazih proti Napoliju in Sampdorii v Crotoneju le prišli do polnega izkupička (1:2). Kolumbijski napadalec Luis Muriel je zadel v 26. in 38. minuti, za trenutno zadnjeuvrščeno ekipo v 20-članski Serie A pa je edini gol dosegel Nigerijec Simeon Nwankwo Simy v 40. minuti.

Slovenski reprezentant Josip Iličić ni bil v začetni postavi ekipe iz Bergama, v igro je vstopil na začetku drugega polčasa, ko je zamenjal Argentinca Alejandra Gomeza.