Romelu Lukaku je z bele točke v končnici tekme postavil končni izid 2:2. Foto: Reuters

Šlo je za 176. prvenstveni obračun teh dveh tekmecev. Kljub porazu so še vedno uspešnejši nogometaši iz Lombardije, ki so do zdaj zmagali 73-krat, Rimljani so slast zmage okusili 50-krat, 53 tekem se je končalo brez zmagovalca.

Leonardo Spinazzola je takole zadel za 1:1, nato pa je v drugem polčasu storil gromozansko napako, po kateri je zmaga Rome splavala po vodi. Foto: Reuters

Na Olimpicu ima Roma boljše razmerje zmag in porazov. Do danes so odigrali 88 prvenstvenih tekem, 35-krat so slavili gostitelji, 28-krat gostje, 25-krat je bil remi.

Rimljani so se sicer že po 15 minutah znašli v zaostanku, potem ko je po predložku Alexisa Sancheza iz kota v kazenskem prostoru najvišje skočil Stefan de Vrij in z glavo matiral nemočnega Paua Lopeza.

Še pred odmorom so gostitelji izenačili prek Leonarda Spinazzole. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je 27-letni bočni napadalec namreč izkoristil natančno podajo Edina Džeka in z desnico premagal Samirja Handanovića za 1:1.

V nadaljevanju se je Romina mreža vnovič zatresla, a je bil zadetek Lautara Martineza razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Po slabi uri igre je 'sinovom volkulje' uspel preobrat. Džeko se je izkazal kot podajalec, Henrik Mhitarjan pa je s petih metrov žogo poslal pod prečko.

Nogometaši Interja so napadali, iskali so izenačenje. Ko je že kazalo, da utegne Roma ubraniti minimalno prednost, pa si je Spinazzola privoščil neverjetno napako – v lastnem kazenskem prostoru je želel izbiti žogo, a jo je zgrešil in brcnil Victorja Mosesa. Enajstmetrovka za Inter, ki jo je uspešno izvedel Romelu Lukaku.

Do konca srečanja so črno-modri silovito pritiskali na Lopezova vrata, a je ostalo pri delitvi točk (2:2).

JUVENTUS        33 24  5  4  70:35  77
INTER           34 21  9  4  74:36  72
ATALANTA        34 21  8  5  94:44  71
LAZIO           33 21  6  6  68:35  69
ROMA            34 17  7 10  63:46  58
NAPOLI          34 16  8 10  55:45  56
MILAN           34 16  8 10  53:43  56
SASSUOLO        34 13  9 12  63:58  48