Evan Ndicka je takole obležal na tleh. K njemu je hitro pritekla zdravniška služba in mu nudila prvo pomoč. Foto: Reuters

24-letnik iz Slonokoščene obale, ki igra na položaju branilca, se je 20 minut pred koncem tekme nepričakovano zgrudil. Na zelenico je takoj pritekla zdravniška služba z defibrilatorjem, ki pa ga nato ni uporabila, saj je nogometaš zelenico na nosilih zapustil pri zavesti. Ugotovili so, da je bil pri zavesti ves čas, občutil pa je bolečine v prsnem košu, za katerega se je držal z desno roko.

Trener Rome Daniele De Rossi je takoj odhitel v slačilnico, kjer je preveril stanje svojega varovanca, ki je že na nosilih z dvignjenim palcem pomiril vse prisotne na stadionu. Glavni sodnik Luca Pairetto pa se je nato po desetih minutah čakanja odločil srečanje prekiniti, saj so se s tem strinjali tudi v domačem taboru. Potezo so z aplavzom pozdravili tudi gledalci, Ndicko pa so odpeljali na dodatne preglede v bolnišnico.

Rezultat je bil tedaj neodločen 1:1. Gostitelje je v vodstvo popeljal Roberto Pereyra, in sicer v 23. minuti, ko je izkoristil napako v obrambi in mirno zadel iz bližine za 1:0. Izid je po dobri uri igre poravnal Romelu Lukaku, ki je po natančnem predložku žogo z glavo poslal pod prečko vratarja Maduksa Okoyeja.

Zvečer je Roma na družbenih omrežjih sporočila, da se Ndicka počuti bolje. Po poročanju italijanskih medijev so v bolnišnici ugotovili, da dejansko ni doživel srčnega zastoja, ampak je občutil slabost zaradi močnega udarca. Najbrž gre za kontuzijo pljuč ali pnevmotoraks. Ostal je na opazovanju v bolnišnici, kjer so ga obiskali tudi soigralci.

Inter po "scudetto" na derbiju z Milanom
Brez zmagovalca sta se končali tudi tekmi, na katerih sta igrala milanska kluba. Milan je presenetljivo v gosteh pri Sassuolu le remiziral s 3:3, ob tem si je točko zagotovil šele v 84. minuti, ko je Noah Okafor odbito žogo poslal v mrežo ob levi vratnici.

Zgolj točko je osvojil tudi Inter, ki je na svojem stadionu remiziral s Cagliarijem (2:2). "Scudetto" lahko osvoji prav na mestnem derbiju, ki bo prihodnji ponedeljek zvečer na San Siru. Na vrhu lestvice ima namreč šest krogov pred koncem prvenstva 14 točk naskoka pred rdeče-črnimi.