Cristiano Ronaldo je v tej sezoni v vseh tekmovanjih dosegel 14 golov. Foto: Reuters

Portugalec, ki je odigral jubilejno 100. tekmo v dresu stare dame, je zadel v 78. in 89. minuti. Skupaj je v Serie A v tej sezoni dosegel deset golov in na vrhu lestvice strelcev ujel Zlatana Ibrahimovića.

Juventus, ki je imel 71 odstotkov časa žogo v svojih nogah, je povedel v 57. minuti. Prvi letošnji ligaški zadetek je v statistiko vpisal Paulo Dybala, po podaji Westona McKennieja je streljal ob bližnji vratnici.

Štiri minute pozneje je izenačil nekdanji član Juventusa Stefano Sturaro po predložku Luce Pellegrinija.

V končnici je Ronaldo izkoristil strela z bele točke po prekršku Nicola Rovelle nad Juanom Cuadradom in vratarja Mattie Perina nad Alvarom Morato.

Miha Zajc je pri gostiteljih sedel na klopi.

Jasmin Kurtić (desno) je v desetih sezonah v Serie A do zdaj zbral 27 zadetkov. Foto: Reuters

Kurtić z glavo povišal na 0:2, na koncu remi

Vodilni Milan je na San Siru "samo" remiziral proti Parmi (2:2), potem ko je kar štirikrat stresel okvir vrat, trikrat v prvem polčasu. Trikrat je prečka oziroma vratnica veselje preprečila Hakanu Calhanogluju. Do točke so varovanci Stefana Piolija prišli v 91. minuti z drugim zadetkom Thea Hernandeza.

Gostje so v 56. minuti povedli z 0:2, ko je po predložku strelca prvega gola Hernanija z desne strani v polno z glavo meril Jasmin Kurtić. Zadel je drugič v sezoni, v 3. krogu je odločil srečanje proti Veroni (1:0).

Rdeče-črni so izid znižali že dve minuti pozneje in se v sodnikovem podaljšku izognili prvemu ligaškemu porazu po marcu oziroma 23 tekmah. To je zanje tretji remi.

Kurtić, ki je mrežo Milana v gosteh zatresel že sredi julija v 33. krogu pretekle sezone (3:1), je igral do 74. minute. Parma je sprožila le tri strele v okvir vrat, dva sta bila uspešna.

Iličić ni vpleten v spor Gomez-Gasperini

Atalanta je s 3:0 premagala Fiorentino. Josip Iličić je vso tekmo sedel na klopi, tako kot Alejandro Gomez, ki se je po nedavnem poročanju medijev pred slabima dvema tednoma na tekmi Lige prvakov proti danskemu prvaku Midtjyllandu sprl s trenerjem Gianom Pierom Gasperinijem. "Moramo si zaupati in biti pripravljeni poslušati. Ne vem, kako se bo to razpletlo. Razočaran sem, da so mediji v vse skupaj vpletli tudi Iličića, ki s tem ni imel prav ničesar," je povedal Gasperini. Tudi Iličić je na družbenih omrežjih zanikal vpletenost v spor.