Giacomo Raspadori je zrežiral odmevno zmago Sassuola, ki je presenetljivo v zgornjem delu lestvice. Foto: Reuters

Izbranci Stefana Piolija so večji del sezone vodili na lestvici, v zadnjih tednih pa so precej popustili in obeta se še napet boj za drugo mesto. Milan je dobil le tri izmed zadnjih desetih domačih tekem.

Alex Sandro je odlično zaključil prvi polčas in udarno odprl drugega. Foto: Reuters

Po pol ure igre so rdeče-črni povedli. Alexis Saelemaekers je na levi strani kazenskega prostora našel Hakana Calhanogluja, ki je imel dovolj prostora, da si je žogo naravnal na desnico in jo mojstrsko zavrtinčil v malo mrežico.

Trener Sassuola Roberto de Zerbi je v 64. minuti v igro poslal Raspadorija in Jeremyja Tolljana. V zadnje četrt ure so gostje zaigrali napadalneje. V 76. minuti je Toljan poslal oster predložek pred vrata, kjer je Raspadori spretno podstavil nogo in poslal žogo v mrežo.

Sedem minut pred koncem je Domenico Berardi na desni strani kazenskega prostora zaposlil Raspadorija, ki se je otresel branilca Fikaya Tomorija in z diagonalnim strelom z desno nogo poslal žogo od vratnice v mrežo.

Diego Farias je poskrbel za vodstvo Spezie. Foto: Reuters

Pioli je nato v igro poslal Brahima Diaza, Samuja Castilleja in Pierra Kaluluja. V zadnji minuti je imel Milan na voljo indirektni prosti strel v kazenskem prostoru, ker je vratar Andrea Consigli podajo soigralca sprejel z roko. Rade Krunić je z močnim strelom zadel le živi zid.

Alex Sandro zrežiral preobrat v Torinu
Poraz Milana je izkoristil Juventus, ki je šele v drugem polčasu strl odpor Parme (3:1). Gostjeso povedli v 25. minuti po natančno izvedenem prostem strelu Gastona Brugmana. Stara dama je tik pred odhodom na odmor izenačila prek Alexa Sandra. Brazilski bočni branilec se je v drugi minuti drugega polčasa znova vpisal med strelce, končni izid pa je postavil Matthijs de Ligt v 68. minuti z glavo po podaji iz kota. Juventus zdaj zaostaja le še točko za Milanom.

Ivan Perišić, ki je v lanski sezoni blestel v dresu Bayerna, bo tudi v tej sezoni skoraj zagotovo osvojil prestižno lovoriko. Inter je bil italijanski prvak zadnjič leta 2010. Foto: Reuters

Inter kljub veliki premoči le do točke
Inter je vse bližje 19. "scudettu", šest krogov pred koncem ima deset točk naskoka pred Milanom. Izbranci Antonia Conteja v Spezii osvojili točko (1:1).

Spezia je povedla v 12. minuti, ko je Diego Farias z desno nogo ukanil Samirja Handanovića. V 39. minuti je iz bližine izenačil Ivan Perišić, ki je v drugem poskusu poskusu matiral vratarja Ivana Provedela.

V drugem polčasu je imel Inter veliko premoč. Romelu Lukaku je zapravil največjo priložnost na tekmi v 68. minuti. Razmerje v strelih je bilo kar 1:20.