Inter, ki velja za glavnega tekmeca Juventusa v boju za prvaka, je tako proslavil gol Danila D'Ambrosia, ki je zadel za zmago. Foto: Reuters

Fiorentina je povedla že v 3. minuti. Cristiano Biraghi je poslal žogo v kazenski prostor, kjer sta si dvojno podajo izmenjala Giacomo Buonaventura in Cristian Koume, ki pa je žogo z lahkoto zabil v milansko mrežo.

Interju je pred iztekom prvega polčasa uspelo izenačiti. Po hitrem protinapadu je do strela z vrha kazenskega prostora prišel Lautaro Martinez, ki je mojstrsko zadel.

Franck Ribery je bil podajalec pri dveh golih Fiorentine. Foto: Reuters

Po avtogolu Federica Ceccherinija je milanska ekipa, ki jo vodi Antonio Conte, prvič na tekmi povedla (2:1), a gostje so odgovorili z dvema zaporednima goloma.

Pri obeh je levji delež opravil izkušeni Francoz Franck Ribery, ki je z dvema natančnima podajama zaposlil soigralca. V 57. minuti je akciji sledil Gaetano Castrovilli, ki je natančno meril v desni spodnji kot, v 63. minuti pa je dolgo podajo sprejel Federico Chiesa, ki je z nekaj sreče premagal Samirja Handanovića. V 81. minuti je Ribery še enkrat odlično podal, a je slabo meril Dušan Vlahović. Fiorentina je zapravila priložnost za povišanje vodstva na 2:4, kar so gostitelji znali izkoristiti in tekmo obrniti v svojo korist.

Za preobrat v končnici sta poskrbela Romelu Lukaku v 87. minuti – skupinsko akcijo je zaključil z golom od blizu – in Danilo D'Ambrosio v 89. minuti – Alexis Sanchez je žogo poslal na oddaljenejšo vratnico, tam pa je D'Ambrosio z glavo postavil končni rezultat.

Iličića ni bilo v ekipi
Atalanta je tudi novo sezono začela uspešno, premagala je Torino (2:4).

Andrea Belotti je v 11. minuti gostitelje povedel v vodstvo, toda Alejandro Gomez in Luis Muriel v 13. in 21. minuti sta hitro poskrbela za preobrat. Hans Hateboer (tako kot pri Murielovem je tudi pri njegovem podal Gomez) je v 42. minuti povišal na 3:1, Belotti je minuto zatem zadel za 2:3, končni izid pa je postavil Marten de Roon v 54. minuti.

Italijanska vlada je zavrnila predlog, da bi na športnih dogodkih dovolili prisotnost več gledalcev. Italijanske dežele so si prizadevale, da bi zgornjo mejo, ki trenutno znaša tisoč gledalcev, zvišali na 25 odstotkov kapacitete stadionov.

Jordan Veretout je z nekaj težavami zadel 11-metrovko. Foto: Reuters

Ronaldo dvakrat izenačil
Juventus je gostoval pri Romi. Prvi so gol dosegli Rimljani. V 31. minuti je Adrien Rabiot igral z roko v kazenskem prostoru, sodnik je pokazal na belo točko. 11-metrovko je z nekaj težavami zadel Jordan Veretout.

Zanesljivejši pri izvajanju 11-metrovke je bil v 44. minuti Cristiano Ronaldo (z roko v kazenskem prostoru je tokrat igral Romin Lorenzo Pellegrini), ki je zadel za izenačenje (1:1).

Ob izteku prvega polčasa pa je sledil protinapad Rome, akcijo je začel Edin Džeko, ki je z dolgo podajo zaposlil Henriha Mhitarjana, ta je z leve podal pred kazenski prostor, kjer je žogo sprejel Veretout, z levico je močno streljal v spodnji desni kot za novo vodstvo Rome (2:1).

Cristiano Ronaldo je zadel dvakrat. Foto: Reuters

Nogometaši stare dame so izenačili v 69. minuti in znova po golu Ronalda. Podajo z leve strani je v kazenski prostor poslal Danilo, tam pa je bil najvišji Portugalec, ki je z glavo meril v levi kot, žoga se je od vratnice odbila v gol (2:2). To je bil tudi končni rezultat tekme.

Polom za Zajca in soigralce v Neaplju
Napoli se je zavihtel na vrh lestvice z gladko zmago nad Genoo (6:0). Miha Zajc je za goste igral do 55. minute, ko je na semaforju pisalo 2:0 za Neaplejčane.