Franck Kessie je bil zadel z bele točke v Beneventu. Foto: Reuters

Milan se je moral proti Beneventu pošteno potruditi, saj je dve tretjini tekme odigral brez izključenega Sandra Tonalija. Tedaj so Milančani po uspešno izvedeni 11-metrovki Francka Kessieja vodili že z 0:1.

Milanov vezist Sandro Tonali je moral zelenico stadiona Ciro Vigorito v Beneventu zapustiti že po dobre pol ure igre. Foto: Reuters

Že na uvodu drugega polčasa je vodstvo s strelom z roba kazenskega prostora podvojil Rafael Leao. Že hip zatem je imel Roberto Insigne na drugi strani priložnost, da zaostanek Beneventa prepolovi, a je žogo poslal čez gol.

Žoga nikakor ni želela v Milanovo mrežo. Niti po dobri uri igre, ko se je strel z bele točke ponudil Gianluci Caprariju, a je ta žogo poslal mimo leve vratnice.

Igra se je razplamtela, obe ekipi sta si priigrali nekaj lepih priložnosti, še najlepšo Milanov vezist Hakan Calhanoglu, ki je v 72. minuti zadel okvir gola. Tudi Kessie je v 84. minuti iz bližine zatresel levo vratnico. Izid se do konca srečanja na stadionu Ciro Vigorito ni več spremenil.

Lautaro Martinez je bil prvo ime srečanja v Milanu. Foto: Reuters

Hat-trick Lautara za peto zaporedno domačo zmago
Navijači Milanovega mestnega tekmeca Interja medtem slavijo Lautara Martineza, ki je Crotoneju zabil tri zadetke. Gostitelji so na stadionu Guiseppeja Meazze tekmeca strli šele v drugem polčasu, potem ko sta ekipi na odmor odšli izenačeni (2:2). Najprej je Lautaro v 57. minuti dosegel svoj drugi zadetek na tekmi (prvega je dosegel v 20. minuti srečanja), nato je po Bastonijevi podaji zadel še Romelu Lukaku. Hat-trick je Lautaro dosegel v 78. minuti, ko je odbito žogo z glavo poslal v mrežo. Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Achraf Hakimi, ki je z roba kazenskega prostora z natančno odmerjenim strelom ob vratnici premagal nemočnega gostujočega vratarja Alexa Cordaza. Ob zmagi Interja je Samir Handanović igral vso tekmo.

Josip Iličić in Matteo Pessina. Foto: EPA

Iličić podal ob visoki zmagi Atalante
Visoke zmage so se veselili tudi nogometaši Atalante, ki so s 5:1 odpravili Sassuolo. Josip Iličić je tekmo začel v prvi enajsterici in igral do 62. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Luis Muriel. Slovenski reprezentant je k visoki zmagi svojega moštva prispeval podajo, in sicer ob izteku prvega dela, ko je moral po njegovi mojstrovini Matteo Pessina žogo le še potisniti v prazno mrežo.

Ob Pessini so se med strelce vpisali še Duvan Zapata, Robin Gosens in Ilićićeva zamenjava Muriel. Za Sassuolo je častni zadetek dosegel Vlad Chiriches.

Cristiano Ronaldo je najboljši strelec Serie A s 14 goli. Juventus še vedno zaostaja za vodilnim Milanom za 10 točk. Foto: Reuters

Dva gola in podaja Ronalda za gladko zmago Juventusa
Branilec naslova Juventus je premagal Udinese s 4:1. V 31. minuti je bil pri domačih najprej uspešen Cristiano Ronaldo. Aaron Ramsey je odvzel žogo Rodrigu de Paulu. Ronaldo je z leve strani krenil v kazenski prostor in z močnim strelom z desnico zatresel mrežo. Kralj družbenih omrežij, ki je postal prvi človek na Instagramu z 250 milijoni sledilcev, je dosegel 13. gol sezone in je na vrhu lestvice strelcev.

V 49. minuti je prednost podvojil Federico Chiesa, ki je unovčil natančno podajo Ronalda. Tri minute zatem je razigrani Ramsey še tretjič zatresel mrežo Udineseja. Vratar Juan Musso je njegov prvi strel odbil, a se je Ramsey pobral in v drugem poskusu spretno spravil žogo v mrežo. Ko je za trenutek padel na tla, se je tudi dotaknil žoge in videosodnik je zadetek razveljavil.

Iličić prispeval podajo, Atalanta povozila Sassuolo

Udinese je v drugem polčasu igral precej bolje. Jens Styger Larsen je v 57. minuti zadel prečko. V 70. minuti je Ronaldo zadel še drugič na tekmi za 3:0, odlično ga je zaposlil Rodrigo Bentancur. Udinese je imel res smolo, saj je v 73. minuti Marvin Zeegelaar zadel okvir vrat. Natančnejši je bil v zadnji minuti rednega dela. Iz bližine je pospravil žogo v mrežo, potem ko je Wojciech Szczesny še uspel odbiti strel Ilije Nestorovskega. Končni izid je postavil Paulo Dybala v 93. minuti.