Inter ima na zadnjih sedmih tekmah razliko v zadetkih 20:2. Foto: EPA

Kapetan Samir Handanović pred 41.000 gledalci na stadionu Giuseppe Meazza že šestič zapored ni prejel zadetka, edini gol za črno-modre pa je v 30. minuti po hitrem protinapadu s strelom v spodnji kot dosegel nizozemski reprezentant Denzel Dumfries. V akciji sta sodelovala še Marcelo Brozović in Edin Džeko. S tem se je končal niz štirih tekem Torina brez poraza.

Najbližje povišanju vodstva je bil v 87. minuti rezervist Alexis Sanchez, ki je zadel zunanji del vratnice.

Inter je nazadnje brez vseh treh točk ostal 7. novembra, ko se je na mestnem derbiju z Milanom razšel z remijem 1:1. Edini poraz je doživel v 8. krogu sredi oktobra, ko ga je v Rimu premagal Lazio (3:1).

Na lestvici ima štiri točke prednosti pred Milanom, ki je tokrat v gosteh s 4:2 premagal Empoli. Rdeče-črni zaradi poškodbe vnovič niso mogli računati na Zlatana Ibrahimovića.

Veselje trenerja Spezie Thiaga Mottte (v sredini) po veliki zmagi v Neaplju. Foto: EPA

V 94. minuti izenačenje preprečila prečka

Velik spodrsljaj si je na domačem stadionu privoščil tretjeuvrščeni Napoli, ki je z 0:1 izgubil proti Spezii, ki se bori za obstanek. V 37. minuti je Juan Jesus po prostem strelu z glavo dosegel avtogol.

Neapeljčani, ki so jim sodniki v drugem polčasu razveljavili dva zadetka, so v 94. minuti zadeli prečko (Elif Elmas z glavo), naposled pa so po Atalanti (2:3) in Empoliju (0:1) doživeli že tretji zaporedni ligaški poraz doma!

Spezia, ki jo vodi nekdanji italijanski reprezentant ter član Barcelone, Interja in PSG-ja Thiago Motta, ni sprožila niti enega strela v okvir vrat. Vseeno je z nekaj sreče prekinila niz šestih srečanj brez zmage in niz šestih zaporednih porazov v gosteh.

Napoli je v nedeljo na San Siru z 1:0 premagal Milan, a uspeha tri dni pozneje ni znal nadgraditi. Poleg kar nekaj poškodovanih igralcev mu tokrat ni mogel pomagati še Lorenzo Insigne, ki ga je ustavil koronavirus.

19. krog

SASSUOLO - BOLOGNA 0:3 (0:2)
Orsolini 36., Hickey 44., Santander 94.

VENEZIA - LAZIO 1:3 (1:1)
Forte 30.; Pedro 3., Acerbi 48., Luis Alberto 95.
RK: Tessmann 91./Venezia
Črnigoj (Venezia) je igral do 67. minute.

EMPOLI - MILAN 2:4 (1:2)
Bajrami 18., Pinamonti 84./11-m; Kessie 12., 42., Florenzi 63., Hernandez 69.
Stojanović je igral v prvem polčasu, Štulac (oba Empoli) pa od 85. minute.

NAPOLI - SPEZIA 0:1 (0:1)
Jesus 37./ag

Sorodna novica Za Atalanto kljub slabi beri na zadnjih dveh tekmah rekordna jesen

Odigrano v torek:
UDINESE - SALERNITANA (Belec)
Gostje zaradi okužb z novim koronavirusom niso pripotovali na tekmo. Najbrž bo registrirana s 3:0 za Udinese.

GENOA - ATALANTA 0:0
Iličić (Atalanta) je igral od 65. minute.

JUVENTUS - CAGLIARI 2:0 (1:0)