Przemyslaw Wisniewski je v 75. minuti takole zadel za vodstvo Spezie proti Milanu, ki bo v torek na San Siru na drugi polfinalni tekmi Lige prvakov lovil zaostanek z 0:2 proti Interju. Foto: EPA

Poraz je doživela tudi šestouvrščena Atalanta, ki je po zadetku Antonia Candreve v 93. minuti z 1:0 klonila pred Salernitano.

Za Spezio sta proti Milanu v 75. in 85. minuti zadetka dosegla branilec Przemyslaw Wisniewski (po kotu in odbiti žogi od vratnice) in vezist Salvatore Esposito s prostega strela v zgornji kot.

Ekipa Stefana Piolija je doživela prvi poraz v italijanskem prvenstvu po 18. marcu, ko je s 3:1 izgubila v Vidmu proti Udineseju. Je pa na zadnjih sedmih tekmah tri točke osvojila samo dvakrat. Na drugi strani so domači zmagali prvič po osmih srečanjih. 10. marca so na kolena z 2:1 spravili tudi Milanovega mestnega tekmeca. Gostje bi lahko v prvem polčasu sicer povedli, med drugim je Sandro Tonali v 6. minuti zadel vratnico. Okvir vrat je v drugem delu preprečil tudi veselje Brahimu Diazu.

Lukaku na zadnjih tekmah zelo učinkovit

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil vso tekmo, je večji del posla opravil do 58. minute, ko je vodil s 3:0 po golih Romeluja Lukakuja in Lautara Martineza (oba od daleč) ter vmesnem avtogolu Ruana Ruan Tressoldija, ki ga je žoga nesrečno oplazila tudi pri tretjem zadetku.

Gola Matheusa Henriqueja v 63. in Davideja Frattesija v 77. minuti sta goste sicer približala, vendar je Lukaku v 89. minuti iz bližine potrdil Interjevo zmago. Belgijec, ki je v soboto praznoval 30. rojstni dan, je na zadnjih štirih ligaških tekmah, na katerih je dobil priložnost za igro, v statistiko vpisal pet zadetkov in tri podaje.

Nogometaši Lazia so v petek remizirali s še enim klubom iz spodnjega dela lestvice Leccejem (2:2) in imajo tri kroge pred koncem na četrtem mestu, ki še vodi v Ligo prvakov, štiri točke prednosti pred Milanom in točko zaostanka za Interjem. Tega prihodnjo nedeljo čaka gostovanje pri prvaku Napoliju. Varovanci Simoneja Inzaghija dva spektakla v prihodnjih dneh pričakujejo z nizom sedmih zaporednih zmag v vseh tekmovanjih!