Andre-Frank Zambo Anguissa se je z navijači veselil zmage na stadionu Via del Mare v Lecceju. Foto: Reuters

Vodilni Napoli pri Lecceju ni imel najlažjega dela, a je na koncu vseeno vpisal 24. zmago v sezoni. Z golom Giovannija Di Lorenza so Neapeljčani povedli v 18. minuti, v uvodu drugega polčasa pa je izenačil Federico Di Francesco. V 64. minuti je lastno mrežo zatresel Antonino Gallo, po predložku Maria Ruija z leve strani je nespretno posredoval pred vrati in tudi vratarju Lecceja Wladimiru Falconeju ni uspelo zadržati žoge pred golovo črto.

Tako slovenskega reprezentanta Domna Črnigoja pri Salernitani kot nekdanjega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića pri Interju ni bilo na zelenici. Črnigoj še vedno manjka zaradi poškodbe, Handanović pa pri gostih ni dobil priložnosti med vratnicama.

Antonio Candreva je med letoma 2016 in 2020 igral za Inter, tokrat pa je nekdanjim soigralcem odščipnil dve pomembni točki v boju za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov v prihodnji sezoni. Foto: EPA

Candreva z izjemnim zadetkom v zadnji minuti šokiral Inter
Generalka pred prvo tekmo četrtfinala Lige prvakov v Lizboni proti Benfici Interju ni uspela.
Izbranci Simoneja Inzaghija so hitro povedli, saj je že v 6. minuti z roba kazenskega prostora z levo nogo zadel Robin Gosens.

Inter je imel veliko priložnosti za povišanje vodstva. V 65. minuti je Romelu Lukaku z glavo stresel prečko. Tudi Salernitani je veselje preprečila prečka, v 71. minuti jo je iz bližine zadel rezervist Boulaye Dia.

Točko je gostiteljem v zadnji minuti rednega dela zagotovil nekdanji nogometaš Interja Antonio Candreva, ki je z desne strani ob robu igrišča želel poslati predložek pred vrata Andrea Onanaja, žoga pa je presenetila in preletela gostujočega vratarja ter končala tik pod prečko. S pravim evrogolom so se gostitelji veselili velike točke.

Olivier Giroud je vstopil v 70. minuti in takoj poživil igro Milana. Zadetek je dosegel z roko v predzadnji minuti, zato je bilo veselje prehitro. Foto: Reuters

Zadetek Girouda razveljavljen – Milanu le točka
Petar Stojanović in Lovro Štubljar sta tekmo na San Siru presedela na klopi Empolija. Milan je bil za nekaj razredov boljši tekmec (streli 23:2, v okvir vrat 4:1, koti 9:0, posest žoge 70:30 %), a izrazite terenske premoči ni pretvoril v zadetke.

Po uri igre so rdeče-črni zahtevali enajstmetrovko, saj naj bi branilec Empolija Tyronne Ebuehi igral z roko v kazenskem prostoru. Sodnik Matteo Marcenaro je takoj pokazal na belo točko. Po ogledu posnetka si je premislil, saj je Ebuehi skočil v zrak in ga žoga ni neposredno zadela v roko.

V 89. minuti je Alessandro Florenzi poslal predložek pred vrata, rezervist Olivier Giroud pa je zatresel mrežo Empolija. Francoz se je veselil s soigralci, navijači so noreli na tribunah, a veselje je bilo prehitro. Videosodnik se je oglasil in glavni delivec pravice Marcenaro si je odšel ogledat posnetek ob stransko črto. Hitro je opazil, da je Francoz z roko potisnil žogo v mrežo. Najprej je mislil, da ga je žoga zadela v ramo.

V sredo bo Milan gostil Napoli na prvi četrtfinalni tekmi Lige prvakov. Prejšnji teden so Milančani v Neaplju razbili vodilno ekipo Serie A kar s 4:0.

Sandi Lovrić je dosegel vodilni zadeek za Udinese na Dacia Areni. Slovenski reprezentant  je zadel četrtič v italijanskem prvenstvu. Septembra je v Vidmu zatresel mrežo Rome (4:0), novembra na gostovanju pri Spezii (1:1), februarja pa ob porazu v Milanu proti Interju (3:1). Foto: EPA
Sandi Lovrić je dosegel vodilni zadeek za Udinese na Dacia Areni. Slovenski reprezentant je zadel četrtič v italijanskem prvenstvu. Septembra je v Vidmu zatresel mrežo Rome (4:0), novembra na gostovanju pri Spezii (1:1), februarja pa ob porazu v Milanu proti Interju (3:1). Foto: EPA

Četrti zadetek Lovrića v tej sezoni
Udinese je remiziral z Monzo (2:2). Sandi Lovrić je bil za svoj četrti zadetek v sezoni natančen v 18. minuti, Videmčani pa so do polčasa vodstvo ohranili.

Monza je drugi polčas odprla sijajno in po treh minutah izenačila po zadetku Andree Colpanija, v 56. minuti pa je Nicolo Rovella gostom zagotovil vodstvo. Udinese je ob koncu izenačil, potem ko je Beto v drugi minuti sodnikovega dodatka zadel z bele točke.

Sporen zadetek Milinkovića Savića priznan
Lazio je premagal Juventus z 2:1 in se utrdil na drugem mestu. Sinjemodri so povedli po zelo spornem zadetku v 38. minuti. Mattia Zaccagni je z leve strani podal v kazenski prostor, Sergej Milinković Savić je odrinil Alexa Sandra in poslal žogo v mrežo. Sodnik Marco di Bello je ocenil, da je 32-letni Brazilec teatralno padel. Videosodnik se je presenetljivo strinjal z njim in zadetek je veljal. Torinčani so skoraj ponoreli, a nič ni pomagalo.

Mattia Zaccagni je v izjemni formi v spomladanskem delu Serie A. Foto: EPA

Jezo so gostje stresli tri minute pred odmorom. Po podaji iz kota je najprej streljal Gleison Bremer z glavo, vratar Ivan Provedel je žogo odbil. Tudi Dušan Vlahović ga v gneči ni uspel ukaniti, nato pa je tik pred golov črto z glavo žogo v mrežo potisnil Adrien Rabiot.

Zaccagni znova junak na Olimpicu
V 53. minuti je Lazio izpeljal imenitno akcijo. Felipe Anderson je ušel po desni strani in podal pred vrata, Luis Alberto je žogo s peto podaljšal do Zaccganija, ki jo je poslal v desni spodnji kot. Junak rimskega derbija je tako odločil še en napet obračun ekip z vrha lestvice na Olimpicu. Stara dama je v zadnje pol ure pritiskala, vstopila sta tudi Federico Chiesa in Arkadiusz Milik, vendar do izenačenja ni prišlo.