Vlahovič je v tej sezoni strelsko dobro razpoložen. Foto: Reuters

Skupno že 155. torinski derbi v Serie A je bil ves čas izenačen, odločnejši pa so bili gostje. Obračun je odločil šesti zadetek Dušana Vlahovića v prvenstvu, potem ko se je srbski napadalec najspretneje odzval po kotu in iz bližine dosegel edini gol na tekmi.

Torino zaman čaka od leta 2015
To je bil že 17. zaporedni derbi med tema ekipama, v katerih je Torino znova ostal brez zmage. Zadnjič je slavil aprila 2015, ko je bilo 2:1, od takrat je Juventus dobil 13 tekem, štiri pa so se končale z remijem.

Stojanović igral dobro uro
Juventus je s 16 osvojenimi točkami sedmi na lestvici, medtem ko Torino ostaja 11. Na prvem sobotnem obračunu je Empoli na domači zelenici z 1:0 ugnal Monzo in napredoval na deseto mesto. Petar Stojanović je za domačine igral 61 minut in v 17. minuti prejel rumeni karton, Lovra Štubljarja pa zaradi poškodbe vnovič ni bilo v kadru Empolija. Edini gol na tekmi je dosegel Nicolas Haas v 11. minuti.

Napoli ne popušča
Nogometaši Napolija so v drugem polčasu zlomili odpor Bologne (3:2) in po osmi zmagi tudi zadržali prvo mesto v Serie A. Drugouvrščena Atalanta iz Bergama zaostaja dve točki.

Izbranci Luciana Spallettija v tej sezoni kažejo sijajne predstave na domačem in mednarodnem prizorišču. V Ligi prvakov imajo na štirih tekmah 100-odstotni izkupiček in so si že zagotovili nastop v osmini finala. Na desetih tekmah Serie A so le dvakrat remizirali in dosegli osem zmag. Za Neapeljčane so zadeli Brazilec Juan Jesus (45.), Mehičan Hirving Lozano (49.) in Nigerijec Victor Osimhen (69.), za goste iz Bologne pa Nizozemec Joshua Zirkzee (41.) in Gambijec Musa Barrow (52.).

Tonali zagotovil zmago Milanu
Zadnji italijanski prvak Milan je v današnji zadnji tekmi v Veroni zmagal z 2:1 in napredoval na tretje mesto. Zasedba iz lombardijske prestolnice, ki ima tri točke manj od Napolija, je povedla v deveti minuti po avtogolu Portugalca Miguela Velosa, zmagoviti gol pa je zabil Sandro Tonali v 81. minuti. Za Verono je edini zadetek dosegel Nemec Koray Gunter v 19. minuti.