Leo Štulac je potrdil zmago Empolija. Foto: EPA

Stara dama je le trikrat v bogati zgodovini kluba slabše štartala v prvenstvo. To se je zgodilo v sezonah 1942/43, 1955/56 in 1961/62. Allegri je bil pod velikim pritiskom na stadionu Alberto Picco. Tudi športni direktor Pavel Nedved je bil pošteno nervozen, saj so Torinčani znova naredili številne napake v obrambi.

Matthijs de Ligt je odločil tekmo v Spezii. Foto: EPA

V 28. minuti je Leonardo Bonucci z dolgo podajo našel Adriena Rabiota. Francoz je z glavo podaljšal do Moisa Keana. Napadalec je z močnim diagonalnim strelom zatresel mrežo.
Vodstvo Juventusa je trajalo le pet minut. Emmanuele Gyasi je z leve strani poslal žogo pod prečko.

Janis Antiste je domačo ekipo v 49. minuti popeljal do vodstva, potem ko je z leve strani prodrl v kazenski prostor, preigral Bonuccija in ukanil še Wojciecha Szczesnyja.

Juventus je bil znova v velikih težavah. Allegri je po uri igre na zelenico poslal Alvara Morato. V 66. minuti je Španec zrežiral izenačenje, ko je podal do strelca Federica Chiese.

Janis Antiste je poskrbel za veliko navdušenje na tribunah na začetku drugega polčasa. Foto: EPA

V 72. minuti je po podaji iz kota v gneči pred vrati žoga prišla do Matthijsa de Ligta, ki se je odlično znašel in jo pospravil v mrežo.

Pet minut pred koncem je imel Giulio Maggiore veliko priložnost za 3:3, a se je izkazal vratar Szczesny s parado.

Štulac z golom pomagal Empoliju do zmage
Cagliari je izgubil proti Empoliju z 0:2. Federico Di Francesco je goste popeljal v vodstvo v 29. minuti. Leo Štulac, ki je v igro vstopil v 64. minuti, je že pet minut zatem odločil srečanje z močnim strelom zunaj kazenskega prostora. Petar Stojanović je za zmagovalce igral do 64. minute.

Prva točka Salernitane
Salernitana, ki je bila do tega kroga brez točke na zadnjem mestu, je remizirala z Verono (2:2). V prvem polčasu je kazalo, da bo tako tudi ostalo. Gostitelji so bili že po slabe pol ure na robu novega poraza, potem ko je mrežo dvakrat zatresel Nikola Kalinić. Vratar Vid Belec je bil obakrat nemočen.

V igro se je Salernitana vrnila ob koncu prvega polčasa, ko je zaostanek zmanjšal Cedric Gondo. V 76. minuti pa je domače razveselil še Mamadou Coulibaly, ki je poskrbel za izenačenje in prvo točko v sezoni.