Marcus Thuram. Foto: Reuters

Inter je v Milanu prevladoval proti varovancem Joseja Mourinha, ki je zaradi kazni tekmo proti svojemu nekdanjemu klubu spremljal z novinarske tribune. Rimljani so v okvir vrat sprožili le en strel. Najbližje zadetku so bili po uri igre, ko se je po strelu Bryana Cristanteja z glavo z lepo obrambo izkazal vratar Yann Sommer.

Črno-modri so poskušali precej več, Hakan Calhanoglu je že na začetku tekme z roba kazenskega prostora stresel prečko, tri točke pa jim je v 81. minuti zagotovil Marcus Thuram (četrti gol v sezoni). Podal mu je Federico Dimarco, ki je prodrl po levi strani in poslal nizek predložek v kazenski prostor.

26-letni Francoz je imel že predtem dve priložnosti. V končnici je prečko zadel še Carlos Augusto s strelom od daleč.

Domača obramba je dobro ustavila Romela Lukakuja, ki se je vrnil na San Siro v majici Rome.

Giacomo Raspadori. Foto: Reuters

Raspadori postavil končni izid s prostega strela

Milan je bil na stadionu Diego Armando Maradona na dobri poti do treh točk, saj je po prvem polčasu vodil z 0:2 po dveh zadetkih Oliviera Girouda iz bližine z glavo v 22. in 31. minuti. Z desne strani sta mu podala Christian Pulišić in Davide Calabria.

Toda v drugem polčasu sta za branilce naslova zadela Matteo Politano (50.) in Giacomo Raspadori s prostega strela (63.) ter poravnala izid. Za Napoli ni igral poškodovani Victor Osimhen.

Cambiaso v sodnikovem dodatku junak Juventusa

Drugouvrščeni Juventus je v soboto šele z zadetkom v 97. minuti ugnal Verono z 1:0. Po številnih zapravljenih priložnostih je bil junak rezervist Andrea Cambiaso, ki je na zelenico prišel v 62. minuti. Mrežo je zatresel iz bližine, potem ko se je žoga po strelu Arkadiusza Milika z glavo odbila od vratnice.

Predtem je VAR razveljavil zadetka Moisa Keana v 14. in 54. minuti.

Antoine Makoumbou. Foto: EPA

Prvi gol Makoumbouja za prvo zmago Cagliarija

Na tekmi med Cagliarijem in Frosinonejem je svoj prvi zadetek v Serie A dosegel nekdanji član Tabora Sežane in Maribora Antoine Makoumbou. V 49. minuti je gostiteljem kazalo zelo slabo, saj je Frosinone povedel z 0:3. Nato pa se je začel velik preobrat. V 76. minuti je Makoumbou znižal na 2:3, po dveh golih v sodnikovem dodatku pa se je končalo z zmago Cagliarija s 4:3. Domači so se prvič veselili osvojenih treh točk.

25-letni reprezentant Konga je bil eden ključnih členov pri mariborski osvojitvi državnega prvaka v sezoni 2021/22. Nato se je preselil na Sardinijo in se v pretekli sezoni veselil napredovanja v prvo ligo iz Serie B, za katerega je prispeval tudi en zadetek. Zdaj je že drugo sezono standardni član začetne postave Cagliarija, ki ga vodi Claudio Ranieri.

Andrea Cambiaso. Foto: Reuters